Moje TOP najlepšie knihy za rok 2021

09.12.2021

Blíži sa koniec roka a keďže ja obvykle počas sviatkov čerpám tzv. offline voľno, rozhodla som sa predstaviť vám moje TOP najlepšie knihy za rok 2021 trošku predčasne. Navyše, keďže ide o knihy, ktoré ma naozaj zaujali úplne najviac, môžete to brať aj ako tipy na knižky pod stromček 😉🎁🎄.

Ešte malé upozornenie. Knihy nie sú nijako zoradené a nejde prioritne iba o novinky vydané v tomto roku. Skrátka, zoznam najlepších, ktoré som ja v roku 2021 čítala. Stačí klik na názov a otvorí vám celú recenziu 😉. 

Tak čo? Vybrali by ste si? Čítali ste niektorú? 


Svätyne

Podmanivé prostredie myjavských kopaníc a príbeh z dávnej minulosti. Témy, ktoré hýbu aj dnešnou spoločnosťou a láska, ktorá by prežila všetko, keby ... Magický, zdrvujúci a silný príbeh v naozaj krásne vizuálne spracovanej knihe. Skvost do každej knižnice.


Stratená apatekárka

Napínavé, tajomné, dýchajúce historickou atmosférou, bylinkami, mágiou a mystikou. Neodložiteľná, napínavá kniha s pekne premysleným a zamotaným príbehom. Chválim aj dobre popísaný vnútorný svet postáv. Najmä dvanásťročného dievčatka, ktoré do ženského sveta ešte len vstupuje a nechápe čo všetko to so sebou prináša.


Kto rozsvecuje hviezdy

Nádherné spojenie mora, hviezd, lásky, tajomstiev z minulosti a príbehov rozpovedaných pri rodinnom krbe. Všetko zabalené do poetického a veľmi pútavého štýlu. Táto kniha ma naozaj očarila. Nájdete v nej históriu prepletenú so súčasnosťou, kúsok dobrodružstva, nenútenú romantiku a hľadanie svojho miesta na zemi.

 

Medzi dvoma kráľovstvami

Príbeh Suleiky, ktorú v mladom veku nepríjemne prekvapila zákerná leukémia. A hoci si prešla naozaj desivým a ťažkým obdobím choroby a uzdravovania, obdobie potom ju zasiahlo rovnako nepríjemne... Skutočný príbeh, ktorý je napísaný tak, že si z neho každý vezme to svoje. Písané pútavým štýlom a v celkom rýchlom dynamickom tempe.

 

Ako som sa stala pani Lewisovou

Nádherné a citlivé rozprávanie jednej silnej a odvážnej ženy. Už po prvých stranách som vedela, že toto dielo bude plné zaujímavých myšlienok. A nie len tých...

 

Denník Anny Frankovej

Túto knihu zrejme netreba obzvlášť predstavovať. Odporúčam úplne každému. Je naozaj neuveriteľné, koľko sa toho dalo napísať o živote v úkryte, za tajnými dverami z otočnej knižnice...


Jackie a Maria

Strhujúca dráma o dvoch silných, vzdorovitých ženách, ktoré sa nebáli bojovať za lásku. Sledovať ich vzostupy a pády bol úžasný zážitok. Príbeh je do poslednej strany nabitý emóciami. Pre mňa to bola tak silná kniha, že sa mi o nej aj dvakrát snívalo a po prečítaní som ju nevedela dostať z hlavy.


Neobyčajná žena

Sila priateľstva, život úzko spätý s prírodou, odvaha, rozdielnosť kultúr, láska a úžasné historické detaily - to je kúzlo tejto knihy v jednej vete.


Chrobák slečny Bensonovej

Originálny, neobyčajný a dobrodružný príbeh, nie len o tajuplnej expedícii za chrobákom. Miestami vážne, miestami vtipné až parodické. Smoliarka ako hlavná hrdinka a jej výstredná spoločníčka sú partia ako vyšitá.