RECENZIE

 

Hrobárov almanach určite zaujme už na prvý pohľad. Šikovné vizuálne spracovanie a pútavý názov robia svoje. Čo sa však v skutočnosti skrýva pod tancujúcimi kostričkami?

Všetci fanúšikovia série detektívok s Cormoranom Strikeom sa zhodnú na tom, že jej jednotlivé časti vychádzajú v príšerne dlhých intervaloch. Na Búrlivú krv sme si počkali bezmála viac ako dva roky. Keď som sa do nej konečne púšťala, mala som trochu strach, že nenaplní očakávania, ktoré dlhým čakaním len narastali. Navyše, už som si nepamätala...

Pútavý a poučný sprievodca legendami, tajomstvami a históriou Prahy. Kniha vhodná nie len pre návštevníkov tohto veľkolepého mesta, ale určite aj pre jej obyvateľov, ktorí častokrát ani nevedia akými chodníčkami a okolo akých budov denne kráčajú do práce alebo do školy.

O Fride Kahlo som toho veľa nečítala. Vedela som o nej len pár základných informácií - maliarka, nehoda, zdravotné problémy.... No práve preto som si túto knihu chcela prečítať. Dozvedieť sa o Fride viac. Aspoň trochu ju spoznať. A to naozaj vyšlo 👍.