Knihy, na ktoré sa ešte v tomto roku teším (1.časť)

21.08.2019
Hoci môj "wish list" kníh, ktoré si chcem prečítať je veľmi dlhý, sú také, ktoré jednoznačne dostávajú prioritu. Jediná ich nevýhoda však je, že ich ešte nevydali 🙈.
Hoci môj "wish list" kníh, ktoré si chcem prečítať je veľmi dlhý, sú také, ktoré jednoznačne dostávajú prioritu. Jediná ich nevýhoda však je, že ich ešte nevydali 🙈.

V tomto článku vám predstavím štyri knihy, ktoré vyjdú ešte tento rok a ja ich skrátka musím mať 😊. Jasné, tie z fotky, to určite nie sú 😂 ale zato s nimi veľmi úzko súvisia.

Aby však článok nebol príliš dlhý (lebo ja sa rada rozpisujem 🙉) rozhodla som sa rozdeliť ho na dve časti, pričom v každej vám predstavím dve knihy. Možno vás niektorou inšpirujem a aj vy si budete môcť doplniť zoznam kníh, na ktoré sa tešíte 😉.


Zdroj: www.martinus.sk
Zdroj: www.martinus.sk

Smrtiaca biela - Robert Galbraith


Kto pozná knihy VOLANIE KUKUČKY, HODVÁBNIK alebo V SLUŽBÁCH ZLA, určite vie o čom budem teraz písať. Román Smrtiaca biela je štvrtým pokračovaním série detektívnych prípadov, v hlavných úlohách so svojráznym Cormoranom Strikeom a jeho šarmantnou asistentkou Robin.

Klasická detektívka okorenená troškou drsnosti a romantiky, vsadená do prostredia inšpirujúceho Londýna. Pre mňa boli všetky doterajšie časti od Roberta Galbraitha (chápeme sa, že ide, vlastne, o J.K.Rowlingovú 😉) naozaj veľmi pútavé. Okrem detektívnej zápletky sa v nich značne rozvíja aj celkom komplikovaný vzťah a súkromie hlavných hrdinov, čo pokladám za úžasnú pridanú hodnotu 👍.

V Smrtiacej bielej budú Cormoran a Robin opäť riešiť vážny prípad. O pomoc ich poprosí muž, ktorý tvrdí, že sa ako dieťa stal svedkom vraždy. Vyšetrovanie detektívov zavedie až do zákulisia Parlamentu, kde prídu na kĺb aj mnohým iným nemorálnym činom vysokopostavených. Okrem komplikovaného prípadu sa, samozrejme, zamotá aj vzťah medzi Cormoranom a Robin 😉

Takže, ak milujete také tie klasickejšie detektívne príbehy a žiadnu knihu z tejto série ste ešte nečítali, šup to napraviť, aby ste sa mohli aj vy tešiť na SMRTIACU BIELU.

Kniha vychádza 13. septembra 2019 vo vydavateľstve Lindeni. Predobjednávky spustené 😉

PS: mimochodom, všetky časti sú celkom pekné tehly a Smrtiaca biela ich ide zrejme prekonať - má 672 strán 😲.

Predchádzajúce tri časti - o každej nájdete pár slov aj medzi recenziami na mojom blogu 😉
Predchádzajúce tri časti - o každej nájdete pár slov aj medzi recenziami na mojom blogu 😉

Zdroj: i527.net - edičný plán vydavateľstva
Zdroj: i527.net - edičný plán vydavateľstva

The Ladies of Ivy Cottage - Julie Klassenová

Toto bude niečo pre milovníkov historických románov, životných osudov a dobrodružstva. Opäť však ide o ďalšiu časť zo série, konkrétne o pokračovanie príbehov z mestečka Ivy Hille.

Prvá časť, Hostinec v Ivy Hille, ma milo prekvapila a ohúrila zároveň. Pár slov o nej si môžete prečítať na mojom blogu TU.

V skratke - bol to príbeh, ktorý mal v sebe "z každého rožka troška" - kúsok romantiky, štipka dobrodružstva, nejaké to tajomstvo, boj s vlastným osudom a skryté životné hodnoty.

Historky z Ivy Hillu 1.
Historky z Ivy Hillu 1.

Od druhej časti (slovenský ekvivalent názvu ešte nepoznám 🤷‍♀) očakávam pokračovanie niektorých ľudských osudov (zrejme hlavne tých ženských) a možno nejaký ten prídavok dobrodružstva k tomu. Autorka má rozhodne neuveriteľný talent (už mám od nej zopár iných kníh prečítaných) a tak sa neviem dočkať, čo pre nás pripravila tentokrát.

PS: kniha vychádza 2. decembra 2019 vo vydavateľstve i527.net


Tak ako? Zaujala vás niektorá pripravovaná novinka? Ak áno, rozhodne mi dajte vedieť 😉 a čoskoro sa môžete tešiť na pokračovanie článku. Ešte mám totiž minimálne dve knižky, na ktoré sa tento rok veľmi teším.