Hostinec v Ivy Hille - Julie Klassenová

04.06.2019

Bolo to príjemné čítanie. Ako stvorené na dni zaliate slnkom 😊


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2018        Väzba: pevná        Počet strán: 424        Žáner: historický román


Ivy Hill je typická anglická dedinka, ktorej srdcom je známy zájazdný hostinec Zvon. Po nečakanej smrti majiteľa ho zdedí jeho mladá manželka Jane, ktorá má však iné záujmy a o hostinec sa nevie postarať. Keď navyše zistí, že je naň uvalená vysoká pôžička, vyzerá to tak, že Zvon čaká krach. Aby zachránila to posledné, čo jej po nebohom manželovi ostalo, a aby obyvatelia dedinky neprišli o živobytie, rozhodne sa požiadať o pomoc svokru Thoru, s ktorou majú odjakživa napätý vzťah. Pod nohy sa jej však pripletie aj problém v podobe neznámeho cudzinca, ktorého úmysly sú rozporuplné a tak sa cesta za záchranou hostinca značne komplikuje.

Kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Okrem toho, že ide o historický román bolo v nej "z každého rožka troška" - kúsok romantiky, štipka dobrodružstva, nejaké to tajomstvo, boj s vlastným osudom a skryté životné hodnoty.

Nejde len o jednoduchý príbeh s Jane, je to aj o mnohých ďalších obyvateľoch Ivy Hillu - o prísnej bývalej hostinskej Thore, o Janinej bývalej priateľke z detstva, o podkúvačovi s tajomstvami, či o bývalom správcovi hostinca, ktorý sa snaží nájsť svojmu životu správny smer. Autorka vytvorila skutočne realistické charaktery, medzi ktorými si určite nájdete obľúbencov.

Hoci má knižka niečo cez 400 strán, ani chvíľu som sa nenudila. Atmosféra anglického vidieka a osudy jeho obyvateľov má úplne pohltili.

A ako napovedá drobný nápis na obálke - ide o prvú časť, takže historky z Ivy Hillu budú pokračovať. Už sa neviem dočkať 😊.

"Vitajte v anglickej dedinke Ivy Hill, kde ľudí spájajú pevné priateľstvá, kde láska kvitne a tajomstvá čakajú na svoje odhalenie..."

PS: nakoniec musím pochváliť krásnu romantickú obálku, stránky s kapitolami obrastenými brečtanom a mapku Ivy Hillu v úvode. Vďaka tomuto všetkému som sa úplne dokonale preniesla do histórie 👍

5⭐/5⭐