Most na Belle Island - Julie Klassenová

01.02.2021

Perfektná kombinácia detektívky s romantikou ❤️.


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2020        Počet strán: 360        Väzba: pevná        Žáner: historický román


Benjamin Booker je mladý právnik, ktorý však naposledy pred súdom ponižujúco prehral a spravil si hanbu. Jeho spoločník sa mu snaží pomôcť a dať druhú šancu. Pošle ho na tajomný ostrov na Temži, aby sa pustil do vyšetrovania čerstvej vraždy. Ben teda opúšťa Londýn a na ostrove spoznáva hlavnú podozrivú - ženu, ktorá tvrdí, že ostrov už desať rokov neopustila a s vraždou v Londýne nemá nič spoločné.

Isabelle má zvláštny sen. Vidí v ňom mŕtveho muža v pracovni. Keď sa nasledujúci deň preberie, prekvapí ju návšteva pána Bookera. Ostrov už desať rokov neopustila a napriek tomu sa stáva podozrivá. Bol jej sen naozaj iba snom? Alebo to bola spomienka? Keď zomrie ďalší človek, situácia vrhá na Isabelle zlé svetlo. Komu môže veriť? Peknému právnikovi, dlhoročnému obdivovateľovi, priateľom či rodine? A môže veriť aspoň sama sebe?

Už len anotácia sľubuje zaujímavý príbeh😉, hoci ja sa musím priznať, že pri tejto autorke už anotácie ani nečítam. Klassenová je pre mňa vždy zárukou dobrého historického románu (žiadna prvoplánová romantika). Dopredu som vedela len jedno - tentokrát bude kniha o niečo viac detektívnejšia (už v autorkiných predchádzajúcich knihách môžeme badať isté náznaky riešenia rôznych záhad).  

Kniha napriek tomu prekonala všetky moje očakávania. Dovolím si o sebe tvrdiť, že som vášnivá čitateľka detektívok a tak musím uznať, že to bolo naozaj do detailu premyslené a napínavé 👍. Nechýbali nečakané zvraty a množstvo podozrivých. Spočiatku som aj medzi potenciálnymi vrahmi dosť tápala, neskôr som však vinníka odhalila. Zážitok mi to vôbec nepokazilo, celá pravda (motív, prevedenie) mi ostali záhadou až do úplného konca.

Dejovú linku jemne doplnila romantika, ktorá príbeh krásne okorenila. V knihe tak nenájdete žiadnu nudnú, či hluchú pasáž. Všetko malo svoj zmysel a ja som si užila každú jednu stranu. 


Čo sa týka samotných postáv, páčila sa mi ich prirodzenosť a ľudskosť. Ich povahy, pochybenia, vnútorné zmýšľanie a zlozvyky len prehĺbili realistickosť príbehu. Striedanie pohľadov, raz z Benovej a raz z Isabellinej perspektívy už dobre poznáme aj z predchádzajúcich autorkiných kníh. Tradične môžeme očakávať aj ľahké poukázanie a odkaz na vieru.  

Spomenúť musím aj zaujímavé prostredie ostrova. Milujem historickú atmosféru Klassenovej príbehov a užila som si ju aj tu ❤️. 

Kto chce s autorkou ešte len začať, odporúčam napríklad Učiteľovu dcéru, kde dokonale spoznáte autorkin štýl a talent na záhady. A kto má predsa len radšej oveľa viac romantiky a viac historických detailov - tie ma zatiaľ najviac očarili v knihe Slúžka z Fairbourne Hall. 

Na záver teda musím skonštatovať, že kniha nemala chybu 👌. Odporúčam všetkými desiatimi a tichučko dúfam, že autorka nás ešte poteší aj ďalšími romantickými detektívkami.

Za poskytnutie knižky na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu i527.net.  

5⭐ /5⭐