Učiteľova dcéra - Julie Klassenová

18.07.2020

Knihy od Julie Klassenovej pre mňa začínajú byť stávkou na istotu ❤.


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2020        Počet strán: 392        Väzba: pevná        Žáner: historický ĺubostný román


Emma Smallwoodová je dcérou súkromného učiteľa. Aby vyriešila neľahkú finančnú situáciu, v ktorej sa ocitli, odchádza spolu s otcom do sídla baroneta Westona a jeho štyroch synov. Hneď po príchode sa však začnú diať zvláštne veci. Kto je tou záhadnou osobou, ktorá v noci hrá na klavíri? Kto sa vkráda do jej izby zanechávajúc za sebou tajomné odkazy? Dvoch starších baronetových synov, Henryho a Phillipa, pozná Emma ešte zo svojich detských čias. Ktorému zo všetkých bratov však môže dôverovať a koho upodozrievať? Aké tajomstvá rodina Westonovcov skrýva?

Od Učiteľovej dcéry som síce očakávala dobrý historický ľúbostný román, ale nečakala som, že dostanem ešte o niečo viac. Tajomná atmosféra sídla, v ktorom sa Emma ocitla, ma doslova pohltila. Milujem, keď sa v takýchto príbehoch objaví záhada (a nie len jedna), ktorá na prvý dojem pôsobí nadprirodzene 😱. Postupne sa, samozrejme, odhalí pravda, ktorej logickosť vás prekvapí 😉.

Veľmi sa mi páčil aj charakter a vývoj postáv. Každý zo synov baroneta Gilesa Westona mal inú povahu, ktorá sa v príbehu prirodzene vyvíjala. Avšak, len veľmi pomaly a opatrne autorka odhaľovala ich skutočné tváre. Všetko to dodávalo deju dynamiku a tajomnosť. Neustále sa niečo dialo, Emma hľadala odpovede a niekedy namiesto nich prišli ešte ďalšie nezodpovedané otázky. Očakávať môžete zvraty, napätie, jemné zimomriavky a veľkú skúšku viery hlavnej hrdinky. Mimochodom, tá mi hneď od začiatku prirástla k srdcu (nie len pre svoju záľubu v knihách📖).

Plusové body dávam aj za inšpiráciu skutočnými osobnosťami z dejín Cornwallu. Už si začínam zvykať na to, ako autorka v poznámke na konci knihy objasní niektoré historické fakty (alebo aj miesta), ktoré v príbehu spomínala. Je to taký bonus, ktorý vo vás po prečítaní zanechá dobrý pocit. Skrátka, že to nebola len taká prvoplánová romantika, ale autorka dielom chcela aj niečo povedať.

Knihu rozhodne odporúčam všetkým, ktorí milujú historické ľúbostné romány obohatené tajomnými záhadami. A vydavateľstvu i527.net ďakujem, že u nás túto autorku vydáva a prekladá 👍.

Knižku si môžete zakúpiť tu: https://www.i527.net/kniha/ucitelova-dcera-pevna-vzba/

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.

5⭐/5⭐