Slúžka z Fairbourne Hall - Julie Klassenová

04.07.2019

"Román prekypujúci romantikou a nebezpečenstvom, ..."


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2014        Väzba: brožovaná        Počet strán: 480        Žáner: historický román


Margaret Macyová sa ocitla v neľahkej životnej situácii - závislá od otčima a nútená do manželstva s bezcharakterným mužom. Aby sa tomu všetkému vyhla, prezlečie sa za slúžku a uteká preč z Londýna. Do svojich narodenín ju nikto nesmie odhaliť a musí ostať slobodná. Iba tak totiž získa dedičstvo, vďaka ktorému bude môcť žiť podľa seba.
Ako slúžka sa však nechtiac ocitá v dome Nathaniela a Lewisa Upchurchovcov, ktorí kedysi boli jej ctiteľmi. Okrem náročnej práce nižšej slúžky, na ktorú jej ruky neboli pripravené, sa tak pasuje aj s tým, aby sa neprezradila a udržala svoje tajomstvo skryté. Prenasledovateľ sa ale len tak ľahko nevzdá.

Príjemná romantická knižka plná situácií, pri ktorých skrátka viete, že sa čosi musí stať a naskakujú vám z toho zimomriavky zvedavosti 😁. Autorka túto, na prvý pohľad obyčajnú historickú romancu (hoci aj s množstvom klišé), ozvláštnila fascinujúcim svetom služobníctva 19. storočia. Každá kapitola začínala nejakým citátom/faktom z histórie - vďaka ktorým som bola lepšie vtiahnutá do prostredia príbehu.

Bolo to naozaj príjemné, ľahké a rýchle čítanie. Často som sa pristihla, že sa práve pri nejakej scéne usmievam alebo neveriaco krútim hlavou 😂. Niektoré dialógy a situácie boli čiastočne humorné a čiastočne bizarné a napriek tomu neskutočne napínavé 👍, a to je naozaj čo povedať.

Môžem vytknúť len jednu vec (žiaľ nedokážem posúdiť či bola alebo nebola spôsobená prekladom) ale keď na začiatku cesty vedie voz iba jeden jediný kôň, je nemožné aby za kopcom KONE zrýchlili 😂. Ja viem... Je to iba detail 😂.

Knihu odporúčam všetkými desiatimi každej romantickej dušičke ❤️.

4,5⭐/5⭐