Hľadanie domova - Kristi Ann Hunterová

07.07.2021

Máte chuť na historický román s troškou romantiky a s poriadnou dávkou dobrodružstva? Hľadanie domova bude tou správnou voľbou 😉. 


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2021        Počet strán: 392        Väzba: pevná        Žáner: historický román


Jessamine sa väčšinu svojho života musí skrývať. Nie len pred vlastnou minulosťou, ale aj pred nepriateľmi jej rodiny. Keď však zistí, že existuje nádej, že nie je jediná, kto z jej rodiny prežil, okamžite sa rozhodne konať a chtiac-nechtiac odhaliť tajomstvá, ktoré skrýva. 

Derek miluje umenie, históriu a všetko, čo s tým súvisí. Jasne si uvedomuje, že ho drobná Jess nemá príliš v láske a práve preto ho veľmi prekvapí, keď ho odrazu požiada o pomoc pri lúštení starého denníka. Dereka denník zaujme a rozhodne sa Jess pomôcť odhaliť čo sa v ňom skrýva. Počas pátrania po stratenom artefakte, ktorý musia nájsť skôr ako nepriatelia Jessinej rodiny, sa navzájom lepšie spoznajú a zisťujú, že k sebe nemajú až tak ďaleko ako si spočiatku mysleli.

Predstavujem vám poslednú časť série Sídlo Haven Manor. Ak ste prvé dve časti už čítali, potom je vám jasné, že Hľadanie domova je povinná jazda a to aj napriek tomu, že ako jediná sa v sídle Haven Manor ani veľmi neodohráva. Celkovo mi táto posledná kniha prišla odlišnejšia od dvoch predchádzajúcich - najmä množstvom akcie a výraznými fantastickými prvkami (v zmysle veľkej autorkinej predstavivosti😀).

Ak ste predchádzajúce knihy nečítali, v tomto prípade to nie je až taký problém, keďže každá časť je o inej hlavnej hrdinke (tri priateľky). Aj keď, samozrejme, najlepší zážitok je, keď začnete pekne od prvej - Záhadná guvernantka a následne Odvážna dáma (po kliknutí sa vám zobrazia recenzie😉).

"Pátral v jej tvári po náznaku, že klame. Ak to tak aj bolo, veľmi dobre to skrývala. Zvyšok cesty k najbližšiemu hostincu sa obaja pohrúžili do svojich myšlienok. Derek napokon dospel k záveru, že Jess pravdepodobne nikdy nezvykla myslieť na to, čo bude, ale iba na to, čo je."

Hľadanie domova bolo pre mňa od začiatku samé prekvapenie. Najskôr zvláštny prológ, ktorý ma preniesol do prastarej krajiny zvanej Verbona a následne Jess, ktorá svojou povahou a možno až prílišnou odvahou nepredstavuje práve prototyp vtedajšej ženy dodržujúcej spoločenské pravidlá a etiketu. Priznám sa, spočiatku som s ňou mala trochu problém a aj dejová linka bola plná tajomstiev, záhad a romantika ostávala niekde v pozadí. Stranu za stranou som však chcela vedieť viac a viac a nakoniec som sa pristihla, že sa mi to páči a neviem sa od knihy odtrhnúť. Áno, prišla aj romantika a úvahy, ktoré hlavní hrdinovia (v sebe a aj medzi sebou) rozoberali, ma neskutočne bavili ❤️. Dokonca som vytiahla lepiace papieriky a niektoré si tak poznačila. 

Perfektný šmrnc knihe dodávali mnohé úsmevné scény a vtipné doťahovanie sa medzi Jess a Derekom 👍. Bolo to v skutku podarené a neraz som sa pristihla, že mi dvíha kútik úst 😅. Plusom je určite aj akčnejší dej. V tejto knihe sa naozaj neustále niečo dialo (do poslednej strany človek nevedel čo má ešte čakať😱). Kroky hlavnej hrdinky boli totálne nepredvídateľné. Veď ona sama do poslednej sekundy nevedela čo a ako spraviť, kde a ako ísť, čo a kedy povedať. 

Zaujímavým prvkom v knihe bola aj vymyslená krajina Verbona a spolok maliarov zvaných Šiesti. Aj keď v historických knihách ja osobne hľadám skôr reálne miesta a skutočné historické udalosti, mám rada aj to, keď si autor sem-tam niečo prikrášli alebo doplní. Príbeh nerieši ani nijaký spoločenský problém (ako napríklad prvý diel, v ktorom sa autorka výrazne oprela o problematiku nemanželských detí), takže ide skôr o oddychovku plnú akcie a dobrodružstva😉.

Hľadanie domova je teda pre mňa veľmi netradičná romanca, ale nemej zaujímavá. Naopak, môžem iba odporúčať a už sa teším kedy sa pustím aj do autorkinej staršej série Sága rodu Hawthornovcov, kde sa v prvej časti "Šľachtická rošáda" Jess na chvíľu objavila.

Za knižku veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu i527.net

4⭐/5⭐