Záhadná guvernantka - Kristi Ann Hunterová

23.09.2020
Milujem, keď je nejaká historická romanca zároveň inšpirujúcim románom, ktorý vo vás zanechá príjemný pocit ❤.

Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2020        Počet strán: 384      Väzba: pevná        Žáner: historický román

Katherine, prezývanú Kit, zavedú povinnosti do Londýna, ktorému sa inak už desať rokov oblúkom vyhýba. Nechtiac sa ocitne priamo na jednom z plesov a nečakane stretá Grahama, lorda Whartona. To, čo obaja pokladajú za náhodné stretnutie, neskôr začne byť "problémom". Graham totiž hľadá stratenú priateľovu sestru a začne mať silné podozrenie, že Kit vie viac ako je ochotná prezradiť.

Kit sa rozhodla do konca života pomáhať opusteným ženám a ich nevinným deťom. Myšlienkam minulosť sa snaží vyhnúť a dúfa, že jej činy sú to najlepšie, čo môže pre svojich chránencov spraviť. Stretnutie s Whartonom v nej prebudí pochybnosti ale bojí sa, že odhalením pravdy by len ublížila tým, na ktorých jej záleží. 
Autorka už nie je žiadnym nováčikom vo svojom žánri a táto knižka je dôkazom. Myslím, že len ťažko by som hľadala nejakú chybu. Ale poďme pekne postupne...


Ako som už spomenula v prvej vete, Záhadná guvernantka nie je len taká obyčajná regentská romanca. Ide o príbeh rozvíjajúci problém vtedajšej doby - nemanželské deti a ich matky. Som rada, že som mohla spoznať historické pozadie toho, ako zväčša dopadli ženy, ktoré otehotneli mimo manželstva. Takéto tehotenstvo pre nich znamenalo stratu všetkého, čo doteraz mali alebo mohli mať. A následne aj deti z takýchto pomerov mali na čele celoživotnú nálepku, ktorá sa nedala nijakým spôsobom odlepiť.

Hoci v príbehu sa vyskytuje aj množstvo detí a dej sa výrazne točí aj okolo nich, nemusíte sa báť, že to celé bude iba o tom. Hlavná hrdinka Kit sa zmieta vo svojej vine (ktorá mi, vlastne, v konečnom dôsledku prišla trošku prehnaná), hľadá si tu správnu cestu životom a prestáva rozumieť tomu, čo znamená skutočne veriť. 

Priznám sa, že kniha ma v mnohom milo prekvapila a inšpirovala. Donútila ma zamyslieť sa nad dôsledkami niektorých skutkov, nad tým, prečo sa dejú aj zlé veci a nad tým, akú moc môže mať dôvera v Boha. Hlavná hrdinka mi prišla sympatická (až na to, že sa prehnane obviňovala) a v príbehu bolo cítiť ako sa jej myslenie a postava plynulo vyvíja. Veľmi romantické, prirodzené a ľahko zábavné mi prišlo jej zoznámenie s Whartonom - moja najobľúbenejšia scéna v knihe ❤👍. Aj ostatné postavy mali čo do seba a pôsobili realisticky. Veľmi sa teším na druhú časť, kde bude hlavnou hrdinkou Daphne (Kitina kamarátka), ktorá zohrávala v príbehu celkom dôležitú úlohu. 

  

Za mňa teda jedno veľké odporúčanie pre všetkých fanúšikov tohto žánru. Táto kniha vás poteší, inšpiruje, upokojí aj pohladí po duši 😉.

5⭐/5⭐

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com a ja veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu i527.net za poslanie knižky.

Knihu si môžete zakúpiť priamu tu: https://www.i527.net/kniha/zahadna-guvernantka/