Zásah - Taylor Adams

17.08.2019
Existuje vôbec nejaká šanca na prežitie?
Existuje vôbec nejaká šanca na prežitie?

Púšť, žiadny signál a desiatky kilometrov od civilizácie. To všetko sa dá zvládnuť - pokiaľ do vás niekto nezačne strielať.


Vydavateľstvo: Ikar        Rok vydania: 2019        Väzba: pevná        Počet strán: 304        Žáner: triler


James a Elle sú manželia, ktorí sa rozhodnú začať nový život na novom mieste. Dlhú a náročnú cestu im však preruší nešťastná náhoda (alebo skôr nehoda) uprostred púštnej krajiny. Desiatky kilometrov vzdialení od najbližšej civilizácie, bez signálu a s nefunkčným autom majú zlé tušenie, že tento "výlet" nedopadne dobre. Všetko sa náramne skomplikuje, keď prídu na to, že sa stali terčom psychopatického ostrelovača s tou najmodernejšou výbavou. Možnosť prežiť sa výrazne znižuje.

Zásah je už v poradí druhá kniha od Taylora Adamsa. Predchádzajúcu "Niet úniku" situoval do zimného obdobia, ale žánrovo sa od seba vôbec nelíšia. Akcia, napätie, zvraty, zbrane a krv - to všetko v skratke vystihuje obe knihy. (Ak by vás zaujímala kniha Niet úniku - recenziu nájdete TU).

Vráťme sa však ku knihe Zásah. Ide o jednoduché, rýchle dielo, sem-tam pretkané myšlienkami vraha alebo jeho potenciálnych obetí. Odohráva sa v Mohavskej púšti a zachytáva len niekoľko hodín, kedy James a Elle upadnú do nemilosti šialeného snajpera.

Musím uznať, že autor vie v čitateľovi vzbudiť napätie aj zvedavosť. Miestami som mala chuť preskočiť odseky citového vylievania sa hlavných hrdinov, aby som sa dozvedela, či snajper trafil cieľ. Všetko v knihe však má svoj zámer a autor sa pekne vyhral aj s povahovými črtami postáv.

"Pohodlnejšie sa usalašil v streleckej pozícii, vrátil sa k tomu vzácnemu pokoju vo svojom vnútri, ako sa to na ostrelovača jeho kalibru (ha!) patrí, a s ľahkosťou vánku vypálil ďalšiu strelu kalibru .338 ..."

Ako som už spomínala na instagrame, tento druh knihy by som prirovnala k akčnému filmu na papieri. So všetkým, čo k tomu patrí, a tým je aj poriadny kus preháňania 🙈. Nebudem vám prezrádzať konkrétne situácie, aby som vám nepokazila zážitok (nebojte sa, nie je to až také strašné, nikto tam nebude lietať alebo skákať po kamiónoch 😂 ).

Za prečítanie rozhodne stojí. Odporúčam ako pohodové čítane do tropického počasia. V tých správnych momentoch vás zaručene schladí 😉.

4⭐/5⭐