Niet úniku - Taylor Adams

04.01.2019
"Trúfli by ste si riskovať vlastný život kvôli niekomu inému?"
"Trúfli by ste si riskovať vlastný život kvôli niekomu inému?"

Mrazivý príbeh odohrávajúci sa počas jednej jedinej noci...


Vydavateľ: Ikar        Rok vydania: 2018        Väzba: pevná        Počet strán:  304        Žáner: triler


Je 23. decembra a Darby sa počas snehovej búrky ocitá na opustenom diaľničnom odpočívadle. Ďaleko v horách, obklopená snehom ❄️, bez signálu a v spoločnosti štyroch neznámych ľudí. Vyhliadky na jej najbližšie hodiny sú nepriaznivé. A ešte viac sa zhoršili, keď si náhodou všimla za oknom odstavenej dodávky detskú ruku. Ide o únos? Ako sa Darby zachová? Strhujúci a akčný príbeh začína.

Chytľavý dej, kopec zvratov a napätie od začiatku až do konca. Napriek tomu, že sa celý čas zdržiavate na jednom mieste (zastrčenom diaľničnom odpočívadle), nudiť sa určite nebudete.

"Darby vydýchla - čo bola chyba - a sklo sa zahmlilo. Napriek tomu to videla. A to sa už nedalo vátiť."

"Tam... Tam, v tej dodávke, je zavreté dieťa."

Na prebale knihy je varovanie, aby ste ju nečítali pred spaním. Priznám sa, porušila som to a nemala som s tým až taký problém. Varovanie by som skôr upravila 😁: nečítať na opustenej chate, v horách, na odpočívadle, alebo akomkoľvek vzdialenom mieste s minimálnym počtom osôb 😁🙈. Príbeh sa mi premietal pred očami doslova ako film 🎞️. Áno, tak by som to aj nazvala - akčný film so všetkým, čo k tomu patrí - zbrane, krv, napätie, prekvapenia, zvraty a aj nejaké to preháňanie a zveličovanie.

Koniec koncov, za mňa super oddychové čítanie. Zhltla som to raz-dva. Ako stvorené do tohto počasia 👍☃️❄️🌬️

4⭐/5⭐