Posledný pojedač hriechov - Francine Riversová

30.10.2019

Strhujúci príbeh s veľkým posolstvom.


Vydavateľstvo: kumran.sk        Rok vydania: 2019        Väzba: brožovaná        Počet strán: 296        Žáner: historický román


Je 19. storočie a v Apalačských vrchoch žije Pojedač hriechov. Bytosť, odsúdená na to, aby brala na seba všetky hriechy zosnulých.

Cadi je desaťročné dievčatko, ktoré sa nevie zbaviť ťažoby z hriechu. Trápi sa, že vlastná mama sa jej kvôli tomu stráni a všetci v dedine ju odsudzujú. Minulosť ju poznačila natoľko, že sa rozhodne nájsť pojedača hriechov, aby ju zbavil tej ukrutnej bolesti duše, aby bolo opäť všetko tak, ako predtým. Netuší, čo všetko svojim rozhodnutím rozpúta a že otvorí ľuďom bránu k skutočnej pravde.

Autorku Francine Riversovú som spoznala vďaka knihe Dielo majstra (recenzia je na blogu TU). Štýlom písania a dokonalou skladbou príbehu ma uchvátila a neostalo pri jednej knihe.

Nedávno však u nás vyšla novinka, ktorej názov ma doslova opantal. Keď som potom neskôr zistila, že pojedač hriechov bola skutočná osoba, ostala som v šoku a knihu som si jednoducho chcela čo najskôr prečítať.

Od prvých strán ma príbeh pohltil. Autorka neuveriteľne vierohodne popísala zvyky a život v Apalačských vrchoch v 50tych rokoch 19. storočia. Hltala som stranu za stranou. Dozvedela sa množstvo zaujímavých informácií z histórie a zároveň sledovala dievčatko, ktoré na svojich pleciach nieslo ťažké bremeno. Nie len, že to bolo silné, bolo to aj napínavé a autorka sa pekne hrala s mojou zvedavosťou.

Do polovice knihy som teda najmä nad všetkým žasla. Približne v strede nastala zmena a príbeh nabral iný smer. Už to nebolo len hľadanie, už to začínalo byť poznanie. Poznanie sily odpustenia. Poznanie pravdy, ktorú dievčatko odhalilo.

Rozhodne musím spomenúť ako dokonale autorka popísala pocity a správanie dievčatka. Videla som ju pred sebou ako živú bytosť. Vedela som sa vcítiť do jej kože a bežala som s ňou zakaždým keď niekam bežala ona. A v knihe sa teda nabehala poriadne 😊. Naozaj zážitok čítať ❤.

Jediné, čo by som máličko knihe vytkla, boli posledné kapitoly, ktoré mi už prišli akosi unáhlené. Príbeh začal byť predvídavejší a niektoré úseky, vety alebo tvrdenia sa skrátka opakovali (keď sa odovdzáva nejaký odkaz ďalej, asi to tak musí byť 🙈😊).

Koniec koncov teda hodnotím pozitívne a odporúčam.

Posledný pojedač hriechov je kniha, ktorá otvára oči a núti zamyslieť sa. Kniha so silným kresťanským posolstvom.

A ja sa opäť teším na ďalšiu autorkinu knihu. Myslím, že Francine Rivers je vždy dobrá voľba.

Knižku si môžete zakúpiť priamo tu: https://www.kumran.sk/krestanske-romany-novely/22308-posledny-pojedac-hriechov.html#viac-o-produkte

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.

4,5⭐/5⭐