Dielo majstra - Francine Riversová

08.12.2018
"On je zajatcom vlastnej minulosti. Ju na prah jeho domu dovedie séria životných omylov."
"On je zajatcom vlastnej minulosti. Ju na prah jeho domu dovedie séria životných omylov."

Čerstvá novinka od Francine Riversovej - bola jednoducho dokonalá 👍❤️


Vydavateľstvo: Kumran        Rok vydania: 2018        Väzba: brožovaná        Počet strán: 448        Žáner: román


Grace spravila v živote mnoho chýb, vďaka ktorým sa dostala tam, kde je. Nemá vlastné bývanie, prišla o prácu a okrem seba živí aj svojho maličkého synčeka.
Roman je uznávaný umelec 🎨, má nádherný dom, slávu aj peniaze. V jeho vnútri však skrýva temnú minulosť, ktorá ho poznačila viac než si chce priznať.
Čo týchto dvoch spája?

Zdanlivo jednoduchá zápletka, ktorá sa však skladá z viacerých uzlov. Ani chvíľku som sa nenudila. Bolo to úžasné, precítené, autentické, romantické aj napínavé.

"Sadol si na posteľ a pošúchal si tvár, aby zahnal obrazy, čo sa mu vynárali v hlave, a pocit zdrvujúcej straty. Mal vedieť, že je lepšie s nikým sa nespriateliť, k nikomu sa nepripútať. Ľudia jeden deň sú a na ďalší ich niet."

Príbeh je písaný v kapitolách z pohľadu prítomnosti oboch postáv, ktoré sú však prestriedané úsekmi z ich minulosti. Tým je to všetko krásne prepojené, čitateľ má lepší prehľad a ľahko sa vcíti do postáv.
Ako všetky knihy od Francine Rivers, aj táto má náboženské ladenie. Osobne si však myslím, že by mohla byť skvelým čitateľským zážitkom aj pre neveriaceho (hlavný hrdina je typický príklad).

Po pravde, nemám knihe čo vytknúť a načo by som aj hľadala chyby 🙈😁. Budem sa opakovať - ale bolo to naozaj perfektné čítanie a odporúčam všetkými desiatimi 👍

PS: neodpustím si ohodnotiť aj obálku. Dávno som nevidela nič krajšie, pútavejšie a pritom tak dokonalo vystihujúce dej knihy. Mrzí ma len tá brožovaná väzba, zrejme kvôli predchádzajúcim knihám od autorky a faktu, že sú dosť veľké a objemné. Táto kniha by si však zaslúžila pevný obal (napriek tomu, že by z nej už bola riadna tehla).

5⭐/5⭐