Panie z Ivy Cottage - Julie Klassenová

15.02.2020
Historky z Ivy Hillu 2
Historky z Ivy Hillu 2

Druhá časť historiek z Ivy Hillu rozhodne nesklamala. Myslím, že mierne prekonala aj prvú časť.


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2019        Väzba: pevná        Počet strán: 424        Žáner: historický román


Rachel po smrti svojho otca nachádza útočisko u svojej priateľky v Ivy Cottage. Jej úspory sa pomaličky míňajú a tak premýšľa čo s ňou bude ďalej. Po otcovi jej ostalo len chabé dedičstvo v podobe knižnice s knihami a tak ju priateľky nabádajú k tomu, aby si otvorila verejnú knižnicu. Pri jej zakladaní však narazí na mnohé tajomstvá Ivy Hillu. Spolu s mužom, ktorý jej v minulosti zlomil srdce odhaľujú viac než chceli.

Rachelina hostiteľka Mercy sa už zmierila so svojim osudom opustenej ženy. Vznikom knižnice však do jej dievčenskej školy v Ivy Cottage prichádza čoraz viac mužov. Ťazko povedať či ich cieľ je šarmantná Rachel alebo záujem o knihy. Kde je skutočná pravda?

Zatiaľ čo sa v prvej časti stretávame hlavne s Jane a jej svokrou Thorou, v tejto knižke je pozornosť upriamená na Rachel a jej kamarátku Mercy. Recenziu na prvú časť nájdete TU. Samozrejme, ako sme už pri príbehoch z Ivy Hillu zvyknutí, nie je to len o nich. Dej sa krúti aj okolo Jane a okrajovo sa zoznamujeme aj s ďalšími obyvateľmi dedinky. Opäť teda môžem pochváliť rozmanitosť postáv a dokonalé klbko ich tajomstiev. Musím sa však priznať, že niektoré charaktery som si na základe prvej časti predstavovala inak. Ich vývin v príbehu mi prišiel akoby sa od prvej časti čiastočne zmenili. Možno keby čítam obe knihy hneď po sebe vidím väčšiu súvislosť, takže to neviem úplne posúdiť. Rozhodne však ide o postavy, ktoré sú vďaka svojim chybám ľudské, sympatické a tak aj realistické👍.

Autorku Julie Klassenovú som si v poslednej dobe veľmi obľúbila❤. Mám rada jej príjemný nenútený štýl písania. Opisuje len to, o čom vie, že čitateľa zaujme a nezdržuje sa zbytočným zavádzaním deja. Očakávať môžete slušný príliv romantiky (oveľa väčší ako v prvej časti) a tiež množstvo zaujímavých faktov z daného historického obdobia (vedenie knižnice, etiketa, atď.).

Historky z Ivy Hillu - prvá a druhá časť.
Historky z Ivy Hillu - prvá a druhá časť.

Nakoniec dodám iba toľko, že som si knižku naozaj užila. Bolo to skvelé, príjemné čítanie a môžem odporúčať každému milovníkovi historických romancí. Keďže niektoré vzťahy, samozrejme, zostali otvorené, neviem sa dočkať pokračovania. Nemala by som však čakať dlho. Tretia časť vychádza už v marci.

Knižku si môžete zakúpiť na https://bit.ly/340FYL8

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com

5⭐/5⭐