Mami, oci, ľúbte ma - Petra Arslan Šinková

20.07.2022

Novinka zo série detských kníh Mami, oci.


Vydavateľstvo: Fortuna Libri         Rok vydania: 2022        Počet strán: 48        Väzba: pevná         Ilustrácie: Katarína Gasko           Vekové odporúčanie: 4+


Séria Mami, oci je charakteristická tým, že je okrem detí určená hlavne rodičom. Skrýva v sebe príbehy, ktoré pomáhajú rozvíjať EQ. Deti si nájdu to svoje v príbehoch a rodičia v stručných inštrukciách ako s príbehmi narábať, aby spĺňali účel. Veľmi dobre vymyslené 👍. Recenziu na predchádzajúcu knihu Mami, oci, objímte ma nájdete TU. Nájdete v nej aj zoznam ostatných knižiek z tejto série.

Stretávame sa s ním takmer denne. Hnev. Chytí nás dospelých, rovnako ako aj deti. Silná a veľmi potrebná emócia, s ktorou je dôležité správne pracovať. Ako to naučiť naše deti, keď aj my dospelí s tým občas máme problém? Novinka z vydavateľstva Fortuna Libri - Mami, oci, ľubte ma - je zameraná práve na hnev a jeho spracovanie. Obsahuje tri príbehy, pričom za každým z nich nájdeme aj dvojstranu s radami a tipmi ako s príbehom pracovať, ako dieťaťu pomôcť s hnevom, ako ho prejaviť a ako sa upokojiť. Hnev je totiž, tak ako iné emócie, prirodzený a aj dôležitý ☝️. Vďaka nemu vieme, čo sa dieťaťu nepáči, čo mu ubližuje. Deti ešte nie sú schopné sebakontroly a všetko sa ešte len učia. Našou úlohou je ukázať im správny smer, chápať ich, rešpektovať ich emócie ale hlavne, ukázať im, že nech sa deje, čo sa deje, v prvom rade ich ľúbime a vždy máme pre nich pripravenú otvorenú náruč ❤️. 

Táto kniha nám skutočne veľmi pomáha. To množstvo rád, ktoré som v nej objavila ma milo prekvapilo. Niektoré sme akosi automaticky už aplikovali a niektoré boli pre mňa novinkou. Jeden z troch príbehov rozpráva o dievčatku, ktorá sa nahnevá pri kreslení a následne aj pri spoločenskej hre, v ktorej prehráva. Práve máme obdobie spoločenských hier a neraz sa stane, že prehra spôsobí hnev 🤷‍♀️. Hneď otvárame knihu a čítame si ako sa v nej hrdinka príbehu upokojí a rozprávame sa o tom. Konkrétne v spomínanom príbehu je aj pekný príklad súrodeneckej rivality. Aj s tou sa už postupne začíname spoznávať 😅 ale to by už zrejme bolo aj na ďalšiu knihu 😂.

Mami, oci, ľúbte ma je podľa mňa skutočne veľmi dôležitá kniha vhodná do absolútne každej detskej knižnice. Deťom odporúčam cca od 4 rokov ale tipy a rady pre rodičov si pokojne môžete prejsť aj v predstihu. Aspoň budete pripravení 😉.

Za knižku veľmi pekne ďakujeme vydavateľstvu Fortuna Libri. ❤️

Aké ďalšie knihy s témou hnevu poznáte? Môžeme sa vzájomne inšpirovať. 😉