Zvuková rozprávková kniha - O troch prasiatkach

16.08.2019

Vložiť do rozpávkovej knižky skutočné zvuky? Úžasný nápad 👍.


Vydavateľstvo: YoYo books        Rok vydania: 2019        Počet strán: 14        Vekové odporúčanie: 1,5+


Všetci určite veľmi dobre poznáme rozprávku O troch prasiatkach. Jej čítanie s pomocou tejto knižky však bude mať  o niečo väčšiu silu.

Čaká vás niekoľko stánok, ktoré sú okrem milých ilustrácií doplnené aj symbolom 🎵 v krúžku. Po stlačení tohto symbolu sa ozve zvuk, ktorý perfektne dopĺňa dej rozprávky.

Po stlačení symbolu na tejto dvojstrane budete počuť zvuky práce s drevom.
Po stlačení symbolu na tejto dvojstrane budete počuť zvuky práce s drevom.
Na tejto strane počuť ako vlk fúka a dúcha do domčekov.
Na tejto strane počuť ako vlk fúka a dúcha do domčekov.

Musím sa priznať, že som nečakala, že to už tak malé dieťa (20 mesiacov) dokáže nadchnúť, ale knižka ma oslovila a povedala som si, že prinajhoršom si na drobca počká kým dorastie. Hneď ako som ju drobcovi ukázala, bolo jasné, že kniha sa odkladať nebude 😂. Čítať ju "musíme" aj niekoľkokrát do dňa, pričom syn sa snaží všetky zvuky opakovať (najlepšie mu ide fúkanie, keď vlk sfúkne prasiatkam domčeky). Okrem čítania a dopĺňania slovnej zásoby tak má táto kniha vynikajúcu pridanú hodnotu, kedy sa dieťa zabáva a smeje (žasne a híka) pri zvukoch.

V edícii vyšli ešte ďalšie tri zvukové rozprávky.
V edícii vyšli ešte ďalšie tri zvukové rozprávky.

Stláčanie symbolov (v knihe je ich presne šesť) nie je veľmi zložité. Spočiatku to drobcovi veľmi nešlo ale postupne prišiel na to, že treba len trošku potlačiť, aby sa zvuk ozval. Takto si knižku v rámci dňa často listuje aj sám a ja len počúvam ako sa raduje, keď sa mu ozve sprievodný zvuk.

Keďže vydavateľstvo nelenilo a v tejto edícii rozprávok so zvukmi vydalo ešte ďalšie tri tituly, určite čoskoro siahneme aj po nich. Už teraz sa neviem dočkať akú z nich syn bude mať radosť.

Túto knihu môžem vrelo odporučiť. Naozaj skvelý nápad autorov 👍.

PS: nebojte sa, batérie v knižke sú vymeniteľné a zabezpečené tak, aby sa k nim dieťa v žiadnom prípade samo nedostalo.