Zlo - Anton Heretik

23.07.2019
Spomienky súdneho znalca
Spomienky súdneho znalca

Príbehy o zločincoch, ich motívoch, povahe, životnom osude a skrytom vnútornom svete.


Vydavateľstvo: Ikar        Rok vydania: 2015        Väzba: pevná        Počet strán: 184        Žáner: Odborná literatúra - psychológia


Často beletriu striedam s náučnou literatúrou. Väčšinou ide o knižky s historickými faktami, ale tentokrát som siahla po niečom, na čo som videla odporúčanie na Instagrame. A môžem povedať, že rozhodne neľutujem. Anton Heretík je znalec, a to zistíte aj vy, keď si túto knihu prečítate.

"Násilie fascinuje, priťahuje nás, vyvoláva silné emócie. Či už je to strach, odpor, radosť, alebo nadšenie, vzrušenie je vždy silné."

Takto sa začína Zlo. Kniha, ktorá vám poodhalí pozadie mnohých trestných činov. Rozprávanie súdneho znalca, profesora klinickej a forenznej psychológie o zločincoch (najmä vrahoch), s ktorými on osobne mal čo dočinenia.

Autor vás prevedie niekoľkými kapitolami, kde sa čo-to dozviete aj o podnetoch, ktoré vplývajú na ľudskú agresivitu a vedú k páchaniu zla. Zločiny pochádzajú z rôzneho prostredia a majú pestrý charakter - od domáceho násilia, cez závislosti, psychické poruchy, až po podsvetie a policajnú kriminalitu. Samozrejme, "to najlepšie" na koniec 🙈.

Kniha je veľmi dobre spracovaná a napriek niekoľkým odbornejším výrazom sa čítala ľahko a rýchlo. Hoci nie som žiadny znalec psychológie, ani len v študijnej rovine, toto ma oslovilo a rozhodne môžem odporučiť 👌.

4,5⭐/5⭐