Žena v okne - A. J. Finn

30.01.2019

Veľmi slušný triler, ktorý vám zamotá hlavu.


Vydavateľstvo: Ikar        Rok vydania: 2018        Väzba: pevná        Počet strán: 488        Žáner: triler


Anna má agorafóbiu (strach z otvorených priestranstiev) a už 10 mesiacov nevyšla z domu. Celé dni iba pozerá z okna, sleduje staré filmy 🎞️, utápa sa vo vlastných spomienkach a popíja jeden pohárik za druhým 🍷. Jedného dňa sa do domu oproti nasťahuje nová rodina, s ktorou prichádzajú aj nové problémy. Začne to výkrikom a Anna sa stáva svedkom niečoho strašného. Kto jej uverí? A verí vôbec sama sebe? Čo sa, vlastne, naozaj stalo?

Veľmi zaujímavý námet, ktorý autor aj celkom slušne spracoval. Páčila sa mi atmosféra príbehu - tajomná ale zároveň uveriteľná. Doslova som sa preniesla do domu, kde Anna všetko prežívala a strany mi mizli pred očami. Pochváliť musím aj krátke kapitoly (roztriedené do niekoľkých dní), určite tiež nepatrne prispeli k tomu ako rýchlo sa kniha čítala.

Teším sa aj na filmové spracovanie, ktoré by malo mať premiéru ešte tento rok.
Teším sa aj na filmové spracovanie, ktoré by malo mať premiéru ešte tento rok.

Hlavnú hrdinku si môžno na prvý dojem neobľúbite (aj lieky zapíja alkoholom), ale príde moment, kedy ju zrazu budete trošku viac chápať. Po prečítaní anotácie som sa bála, že to bude celé len o tom ako Anna bude zisťovať čo je pravda, a čo len výplod jej mysle zatemnenej alkoholom a liekmi. Nakoniec však musím uznať, že to bolo dynamické a napínavé.

"O to nejde. Nedokážem vyjsť z domu." Otočím hlavu a vezmem brandy. "Ale vyšli ste. S hentým buďte opatrná," napomenie ma, keď do seba prevátim celý pohár. "Nemala som to robiť. Nemala som chodiť von."  "Ale prečo? Ste upírka?" Dá sa to tak povedať, pomyslím si pri pohľade na bielu ruku, leskne sa ako brucho ryby


Zrejme by som príbehu ani nemala čo vytknúť, nebyť niektorých (pre mňa) priehľadných momentov 🤦. Najskôr ma to sklamalo, ale potom zase prišlo niečo, vďaka čomu som opäť horela zvedavosťou, že čo bude ďalej. 

PS: počula som názor, že kniha je podobná dielu Dievča vo vlaku. Podľa mňa sú tam len určité črty (alkoholizmus hlavnej hrdinky), inak je Žena v okne (aspoň podľa mňa) o niečo lepšia.

Takže určite odporúčam 👍

4⭐/5⭐