Želám si Vianoce každý deň - Milly Johnsonová

18.11.2023

Milá a príjemná oddychovka, ktorej postavy si vás získajú 😉.


Vydavateľstvo: Fortuna Libri        Rok vydania: 2023        Počet strán: 352        Väzba: pevná        Preklad: Anna Kompasová        Žáner: romantický


Snehová búrka nečakane spojí šesť ľudí hľadajúcich úkryt. Bridge a Luke sa majú stretnúť aby po dlhých rokoch trápenia podpísali rozvod. Mary je zaľúbená do svojho šéfa Jacka, ktorý má však oči iba pre prácu. Cestou na dôležité stretnutie ich však zastihne búrka. Charlie s Robinom mali prežiť výnimočné Vianoce v Škótsku ale aj im počasie naruší plány. Ako jedny Vianoce prežité v zabudnutom hostinci ovplyvnia životy týchto šiestich ľudí? Čo všetko dokáže zmeniť smiech, láska, úžasné jedlo a kúzlo Vianoc? 

"Lode sú v prístavoch v bezpečí, ale to nie je dôvod, prečo sa stavajú." 

Predstavte si skupinku celkom odlišných ľudí, ktorí sa zhodou okolností ocitnú vo zvláštnom úplne opustenom hostinci. Aj vám to napadlo? Ak by to nebola romantická vianočná knižka, určite by z toho bol horor 😅. Ale teraz vážne. V tomto príbehu spoznáte šesť ľudí. Ich povahy, minulosť, vzťahy a tajomstvá. Máte pocit, že ste sa ocitli priamo medzi nimi a pozorujete ich. Každý niečo skrýva, každý hľadá pochopenie, šťastie a lásku. Nikto z nich netuší, ako ich pár dní v príjemnej spoločnosti, pri dobrom jedle a rozsvietenom stromčeku poznačí.

"Nejde o miesto, ale o ľudí, ktorí dokážu človeka rozveseliť."

Prvú polovicu knihy by sme mohli nazvať aj zoznamovacou. Búrame pomyslené bariéry medzi postavami a odhaľujeme ich vnútra. Čo ich v živote poznačilo? Dialógy sú ladené sviežo, čo je priam nevyhnutné, keďže sa toho okrem rozhovorov veľa nedeje. Autorka nám však predstavuje pestrú paletu postáv, ktoré okorenila sarkazmom a humorom. Od druhej polovice som si knihu užila o niečo viac. Aj keď ide o oddychovku, na rad prídu aj ťažšie, hlbšie témy. V celej knihe môžete nájsť množstvo zaujímavých myšlienok, podnetných úvah a veľa pekných usmievavých alebo dojemných momentov. 

Sila tejto knihy spočíva hlavne v postavách a v atmosfére bielych Vianoc v opustenom hostinci. Je o spoločne strávenom čase, príjemných rozhovoroch, jedle, zábave a v neposlednom rade o dôležitých rozhodnutiach, ktoré treba učiniť skôr ako bude neskoro 💔. A kedy je najvhodnejší čas uvažovať o svojom živote a jeho smerovaní, ak nie práve na Vianoce? Kniha ako stvorená na dlhé zimné večery a príjemné pokojné chvíle pri stromčeku 🎄. 

Za knižku poskytnutú na recenziu ďakujem vydavateľstvu Fortuna Libri.

4⭐/5⭐