Zázrak v kaviarni Higher Grounds - Max Lucado

24.03.2020
"Čo keby ste mohli Boha požiadať o čokoľvek? O čo by ste ho poprosili? A ako by odpovedal?"
"Čo keby ste mohli Boha požiadať o čokoľvek? O čo by ste ho poprosili? A ako by odpovedal?"

Po príbehu som siahla v týchto trošku neľahkých časoch. Hľadala som povzbudenie a optimizmus. So stopercentnou určitosťou však neviem povedať, či som toto aj dostala🤷‍♀.


Vydavateľstvo: kumran.sk        Rok vydania: 2016        Počet strán: 200        Väzba: brožovaná        Žáner: náboženský román


Chelsea Chambersová je na pokraji rozchodu so svojim slávnym manželom - bývalou hviezdou NHL. Pre zmenu prostredia sa rozhodne zrekonštruovať starú rodinnú kaviareň a postaviť sa do jej čela. Napriek veľkej snahe sa jej však príliš nedarí a zákazníci neprichádzajú. Ako matka dvoch detí odrazu potrebuje pomoc. A nie len finančnú. Jedného dňa sa však v kaviarni objaví neznámy muž, po príchode ktorého prichádzajú nové príležitosti a prekvapenia. Do kaviarne sa začnú hrnúť davy ľudí a rozhodne ich neláka iba káva a zákusky. V kaviarni sa totiž dá pripojiť na nezvyčajný blog, kde Boh odpovedá na otázky. Chelsea však čoskoro opäť zasiahne sklamanie. Pozbiera odvahu a položí Bohu svoju otázku?

Kniha rozhodne zaujala, námet je originálny a doslova fascinujúci. Trošku som však zrejme čakala iné prevedenie 🤷‍♀.

Ako veľké plus v knihe pokladám kapitoly z pohľadu anjela strážneho, ktorý dostal dôležitú úlohu súvisiacu s Chelsea. Bavilo ma čítať aký je jeho pohľad na náš svet ľudí. Určite to príbeh oživilo 👍.

Sklamaná som však bola z trochu slabších dialógov. Miestami mi prišli umelé a silené. Myslím, že autor mohol ísť v téme aj o niečo viac do hĺbky. Vlastne, doteraz neviem aké ponaučenie si mám z príbehu vziať. A priznám sa aj (to neviem na koľko bolo spôsobené prekladom), že pri niektorých popisoch situácií som sa mierne strácala. Akoby niekde chýbali slovesá alebo vety 🙈.

V konečnom dôsledku ma teda kniha síce zaujala, ale úplne nesplnila moje očakávania, takže ju môžem zaradiť skôr do priemeru. Viem, že autor je vo svojom žánri veľmi obľúbený, toto je však jeho prvý román a zrejme v ňom ešte naplno nevvyužil svoj potenciál. Určite však prečítanie neľutujem. Ide o krátky román do kabelky, ktorý môžete prečítať aj na jedno posedenie.

PS: tá obálka je naozaj nádherná a čarovná 😍.

  3,5⭐/5⭐