Zajačik Vilko spoznáva svet - Andrea Kuhrmann, Nadine Reitz

19.02.2023

Zajačik Vilko je našim spoločníkom už takmer rok a dcéra ho stále zbožňuje ❤️. Je to jedna výborná detská knižka pre dvojročných, keď už s nimi chcete z obrázkových leporel prejsť aj na príbehy.


Vydavateľstvo: Stonožka        Rok vydania: 2022        Počet strán: 128        Väzba: pevná        Preklad: Denisa Stareková        Ilustrácie: Nadine Reitz        Vekové odporúčanie: 2+


Nech sa páči, zoznámte sa s rodinkou Ušiačikovcov - mamičkou, oteckom, malým Vilkom, jeho staršou sestričkou Julkou a plyšovou kamarátkou Mrkvičkou. Rozkošná rodinka nám predstaví ako vyzerajú ich bežné dni. Od ranného vstávania, cez deň s dedkom, na ihrisku, v záhrade, až po zaspávanie. Spolu s Vilkom čaká na deti množstvo zážitkov.

Kniha obsahuje sedem interaktívnych príbehov (sedem kapitol), ktoré nenútene a prirodzene učia deti ako zvládať, pre nich možno nové, situácie. Zároveň by sa dalo povedať, že ukazujú krásny príklad rodiny, súdržnosti, pomoci druhým, priateľstva, odvahy či bezpodmienečnej lásky rodičov. Veľmi pekné 🥰.

Text je krátky a predstavuje milé, pohodové čítanie, nenáročné na pochopenie aj pre najmenších. Môžete si knižku prečítať celú naraz ale pokojne aj po jednotlivých príbehoch. Niektoré z kapitol obsahujú aj dvojstránku rôznych predmetov, vďaka ktorým si deti ešte o niečo viac rozširujú slovnú zásobu (čo obsahuje Vilkova skriňa, aké poznáme hudobné nástroje alebo čo sa nachádza v kúpeľni). Krásne a nežné sú aj ilustrácie 😍 a na konci nájdete návod ako si vyrobiť vlastný hudobný nástroj či pexeso. U nás zabodoval aj obrázkový obsah na začiatku, vďaka ktorému si dcéra vie ľahko vybrať, ktorý príbeh by chcela prečítať. 

Vilko Ušiačik je pre deti naozaj dobrým kamarátom, ktorého si rýchlo obľúbia a veľa sa od neho aj naučia. Škoda, že je o ňom len jedna knižka. Pokojne by sme uvítali aj ďalšiu a prežili s rodinkou Ušiačikovcov nové zážitky. Naozaj vrelo odporúčam 👍.

PS: knižočka má na dotyk príjemnú akoby zamatovú obálku.