Zabila! - Asia Mackay

14.08.2019

V hlavnej úlohe: tajná agentka - čerstvá mamička. Keďže som tiež mama (a tiež sa občas cítim ako tajná agentka 🙈) jednoducho som si to musela prečítať😊.


Vydavateľstvo: Lindeni        Rok vydania: 2019        Väzba: brožovaná        Počet strán: 336      


Lex Tylerová je tajná agentka Sekcie Osem, ktorá však už istý čas trávi na materskej dovolenke s dcérou Gigi. Hoci je jej dcéra pre ňu všetkým, rozhodne sa naspäť nastúpiť do svojej nezvyčajnej práce plnej zabíjania. Tam ju už čaká prípad medzinárodných rozmerov, ktorý je ako ušitý práve pre ňu a jej novú životnú rolu. Úlohou je infiltrovať sa medzi bohaté mamičky a naviazať spojenectvo s manželkou ich cieľa - ruského oligarchu Dimitrija Tupoleva.

Zvládne po dlhej pauze tak náročnú misiu? S kilami navyše, nedostatkom spánku a strachom o dcéru si Lex bude musieť poradiť. Oproti predchádzajúcim misiám má teraz oveľa väčší dôvod uspieť. Nechce, aby malá Gigi vyrastala bez matky.

Knižka sa ku mne dostala vďaka knižnej štafete na Instagrame. Pozdravujem @lilianalovesbooks a ešte raz ďakujem 😊
Knižka sa ku mne dostala vďaka knižnej štafete na Instagrame. Pozdravujem @lilianalovesbooks a ešte raz ďakujem 😊

Hlavná hrdinka je drsná, rozvážna a uštipačná čerstvá mamička. Jej ostrovtip si určite obľúbite. Navyše, príbeh je písaný formou ja - rozprávanie, takže Lexine komentovanie niektorých situácií (a osôb) pôsobí celkom uletene.

"Už v polceste som si uvedomila, že som si zabudla pripnúť laktačné vložky. Horúčkovito som rozmýšľala, aký veľký prúser z toho teraz vykúka ..."

Od deja môžete očakávať množstvo typicky mamičkovských problémov zasadených do prostredia tajných agentov. To je vtipná kombinácia, ktorá vám bude dvíhať kútiky úst.

Určite sa však nemusíte báť, že celá kniha bude iba o rodičovských témach 🙉. Naopak, Lex svoju prácu berie naozaj zodpovedne a neraz sa ocitne v ohrození vlastného života. Očakávajte akciu, napätie aj nejaký ten mini zvrat 😉. Všetko toto ešte podčiarne jemná dávna romantiky (naozaj len štipka 😜), ktorá v knihách nikdy nie je na škodu.

"Nezabudni, bez použitia smrtiacej sily."

"Prirodzene. Každého, kto sa nás pokúsi zabiť, vyobjímam a tľapnem si s ním."

Jediné, čo mi pokazilo celkový dojem z čítania, bola prvá polovica knihy. Autorka sa podľa mňa až príliš sústredila na rozanalyzovanie celej tajnej organizácie a vznikol z toho celkom slušný guláš pomenovaní, postupov a názvov 😰. Niektoré situácie mi dokonca prišli nasilu zaradené do deja, aby pôsobili trochu mamičkovsky.

Zabila! je autorkina prvotina, takže chybičky sa dajú ospravedlniť. Treba len vyčkať do druhej polovice knihy, kedy sa dej o niečo viac rozbehne a naberie na obrátkach. Aj tak však musím podotknúť, že to pre mňa  nebolo úplne to pravé orechové. Čakala som viac akcie aj napätia. Preto hodnotím skôr priemerne.

Príjemným bonusom bol pre mňa rozhovor so samotnou autorkou na konci knihy (čo ju inšpirovalo napísať knihu, prečo sa tak rozhodla a podobne). Tu som sa dozvedela aj to, že autorka má v pláne svoju hrdinku Lex opäť oživiť. Držím palce 😉.

3,7⭐/5⭐