Vraždiť je hračka - Agatha Christie

10.05.2021

Ďalšia skvelá detektívka - a to aj bez Hercula Poirota či slečny Marplovej.


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2021        Počet strán: 168        Väzba: pevná        Žáner: detektívka


Luke Fitzwilliam je policajt vo výslužbe, ktorý sa po rokoch vracia domov. Vo vlaku sa zoznámi so zhovorčivou starou dámou, ktorá mu prezradí, že má namierené do Scotland Yardu. V mestečku Wychwood, v ktorom žije sa vraj dejú čudesné veci a ona má podozrenie kto za tým všetkým stojí. Luke ju síce zdvorilo vypočuje ale rozprávaniu nekladie príliš veľkú dôležitosť. To sa však zmení, keď sa neskôr dozvie, že starenka ešte v ten deň tragicky zahynula. Vzápätí zomiera aj muž, ktorého označila za ďalšiu obeť a Luke tak celú vec nevie pustiť z hlavy. Rozhodne sa na vlastnú päsť vybrať do zapadnutého mestečka a zistiť čo sa tam v skutočnosti deje.

Vraždiť je hračka je detektívka odohrávajúca sa v malom mestečku, kde sa všetci poznajú ale kde aj napriek tomu vo vzduchu cítiť tajomstvá. Ak sa niekde niečo šuchne, okamžite o tom vedia všetci obyvatelia. Luke prichádza na miesto činu a pomaličky zisťuje, že vo Wychwoode nie je všetko s kostolným poriadkom. Zdanlivé nehody začínajú mať podozrivé pozadie a tak začína vzrušujúce pátranie po vrahovi, ktorý sa ničoho neštíti a vraždiť je pre neho hračka 😱😉.

Ako to už u autorky býva, najviac chválim do detailu premyslenú zápletku a zaujímavú psychológiu postáv 👍. Hrdinovo pátranie po pravde bolo hlavne o hľadaní motívu a rozmotávaní zložitých vzťahov medzi obyvateľmi mestečka. Bavilo ma o každom zisťovať viac a viac a odhaľovať tak záhadné okolnosti úmrtí. Nepovedala by som, že je to úplne to najlepšie od A. Christie ale pre jej fanúšikov je to rozhodne povinná jazda 😉. Kniha je napínavá, po celý čas si udrží vašu pozornosť a nakoniec ju zhltnete za pár hodín, ani nebudete vedieť ako😀. 

Myslím, že viac ani netreba písať, je to detektívna jednohubka, ktorú sa oplatí prečítať 😉.


Za knižku poskytnutú na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ ❤.

 4,5⭐/5⭐