Vianočné listy sovičke - Lara Andersová, Anja Groteová

30.11.2023

Vianočný príbeh o malej sovičke, ktorá pozýva svojich kamarátov na veľkú oslavu. Knižka obsahuje päť skutočných listov ✉, ktoré deti okamžite zaujmú.


Vydavateľstvo: Fortuna Libri         Rok vydania: 2023        Počet strán: 32        Väzba: pevná       Ilustrácie: Anja Grote        Preklad: Barbora Al Zafari        Vekové odporúčanie: 3+


Blížia sa Vianoce a malá sovička dostane nápad. Plánuje veľkú oslavu so všetkými lesnými zvieratkami. Nečaká ani chvíľku a hneď sa pustí do písania pozvánok. Ešte ani nestihne napísať všetky listy a už prichádzajú prvé problémy. Zdá sa, že všetko vychádza inak ako si naplánovala. Nakoniec ju však čaká prekvapenie, vďaka ktorému prežije najlepšie Vianoce v živote.

Máme radi knižky, ktoré sú niečím iné a originálne. Listy, ktoré si v knižke zvieratká píšu, sú práve tým prvkom, ktorý deti zaujme a očarí. Je ich presne päť a každý jeden je niečím charakteristický podľa toho, kto ho napísal. List od myšiek je poznačený dierkami, veverička použila vytrhnutý papier z notesa a diviaci ma pobavili hlavne jeho obsahom 😆.

Príbeh o sovičke je jednoduchý, textu je trošku viac ale deti nebudú mať problém udržať pozornosť (postarajú sa o to listy😉). Cez vianočnú atmosféru a prostredie zimného lesa sa nám odkrýva milý príbeh o priateľstve, súdržnosti či pohostinnosti. Sovička si v knižke prechádza rôznymi emóciami (nadšením, smútkom aj radosťou), ktoré deti budú prežívať spolu s ňou. Prekvapivý záver je príjemnou bodkou, ktorá v deťoch zanechá dobrý dojem.

Milé ilustrácie, zvieratká ako hlavní hrdinovia a interaktívne listy - to je to, čo túto knižku robí zaujímavou a pútavou. Pre mňa osobne je dejovo trošku slabšia ale deti si ju určite obľúbia. Vyťahovacie listy sú zárukou dobrej zábavy😉👍. 

Za knižku poskytnutú na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Fortuna Libri.