Verity - Colleen Hoover

21.09.2020
Kniha, z ktorej som mala veľmi zmiešané pocity 🙈.

Vydavateľstvo: Lindeni        Rok vydania: 2020        Počet strán: 296      Väzba: pevná        Žáner: psychotriler

Verity Crawfordová je slávna spisovateľka. Po dopravnej nehode však nedokáže dopísať svoju sériu trilerov a tak sa jej vydavateľstvo rozhodne osloviť málo známu autorku Lowen, aby ju dokončila namiesto Verity. Keďže je Lowen na pokraji finančnej krízy, rozhodne sa ponuku prijať a odchádza do sídla Crawfordovcov, aby si preštudovala Veritine poznámky k sérii a čo najrýchlejšie ju dokončila. Vo Veritinej pracovni však objaví niečo, čo nikto nikdy nemal čítať. Autobiografiu, z ktorej sa dozvedá šokujúce Veritine tajomstvá. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová?

Predpokladám, že na túto knihu ste už čítali množstvo recenzií - väčšinou pozitívnych. Ja sa však tentoraz postavím na druhú stranu, lebo Verity sa síce čítala rýchlo, dobre, ľahko - ale nesplnila moje očakávania 🙈.

Ako prvé určite spomeniem, že som bola nepríjemne prekvapená množstvom posteľných scén, ktoré sa celkom určite dali elegantne okresať aspoň na polovicu. Nie som žiadna puritánka, ale čo je moc, to je moc 😀. Tým pádom na mňa nezafungovala ani romantická linka. Stratila sa niekde medzi tým množstvom vyvrcholení 😂. Keďže je to moja prvá kniha od Colleen, neviem či sú podobné scény častou súčasťou jej kníh, či patria do jej štýlu písania - každopádne, mne len kazili celkový dojem.
Príliš kladne nemôžem hodnotiť ani námet. Hoci bol zaujímavý a určite aj pútavý, bol mi akýsi povedomý. Akoby som už niečo podobné videla ako film 🎞️. Navyše, dej obsahoval až príliš veľa nedotiahnutých detailov a tak mi veľa vecí vyznelo nerealisticky. Autorka to síce možno mala premyslené ale na dobrý triler mi už treba trošičku viac. 

Naopak, kladne môžem hodnotiť atmosféru tajomného sídla. Celkom slušne na mňa zabrala 👍. Miestami mi tie typické trilerové prvky naozaj prihnali husiu kožu (aj keď ich teda nebolo veľmi veľa a boli aj trošku tuctové 🤐.) Z Verity som mala zimomriavky, čo bol aj jasný zámer.

Ako som už napísala v úvode, kniha sa číta rýchlo. Dej má spád, vie vás udržať v napätí a aj prekvapiť. Autorka sa nezdržuje prílišnými opismi (teda okrem tých šteklivých scén, tam toho popisuje až moc) a tak vám stránky len tak miznú pod rukami.

Neviem či som spravila dobre, že som si z množstva kníh od Colleen Hoover vybrala najskôr práve Verity. Teraz sa trošku obávam tých jej romantických knižiek, ale zrejme ma premôže zvedavosť a ešte nejaké jej dielo vyskúšam 😊.


Moje konečné hodnotenie je 3⭐ ale myslím si, že kniha si čitateľov nájde. Najmä medzi tými, ktorí až tak neholdujú trilerom a chcú vyskúšať niečo iné, mimo svojho bežného žánru.

3⭐/5⭐