Veľká kniha vianočných hier (Zábava pre celú rodinu)

25.11.2023

Vynikajúci, originálny nápad na vianočnú zábavu pre celú rodinu. Táto kniha je súborom vianočných hier, pri ktorých strávite príjemné chvíle. Deti aj dospelí – my sme z tejto knihy, skrátka, nadšení.  


Vydavateľstvo: Fortuna Junior        Rok vydania: 2023        Počet strán: 20        Ilustrácie: Claudia Bordinová 


Kniha je veľkého formátu a na dvojstranách prináša až osem pútavých vianočných hier. Môžete si zmerať sily v súboji sobích pretekov, ako prvý prekonať cestu do domu Santa Clausa, vybrať sa po nebezpečných chodníčkoch v lese drevorubačov alebo popasovať sa so zbieraním prísad na upečenie perníkov. Veľa zábavy, ale aj nástrah na vás čaká vo výrobni vianočných ozdôb alebo továrni na darčeky a zmerať sily so súpermi si môžete aj na pošte vo Vianočnej vieske. Kto ako prví dostane všetky listy do poštovej schránky? 

Pri každom hracom pláne je uvedený cieľ hry, pre koľko hráčov je určená a čo všetko na ňu budete potrebovať. Pravidlá sú písané stručne ale zároveň zrozumiteľne. Niektoré zo spomínaných hier sú dokonca odvodené od klasických spoločenských hier, ktoré väčšina z nás už veľmi dobre pozná: Človeče, nehnevaj sa; Mlyn alebo Hady a rebríky. Vo vianočne upravenej verzii si ich užijete v novom svetle. 

Kniha je vynikajúca aj z praktického hľadiska. Okrem hracích plánov totiž obsahuje aj figúrky, potrebné žetóny a dokonca aj kocku. Všetko potrebné, aj s informáciami, ktoré figúrky na ktorú hru potrebujete nájdete na poslednej dvojstrane. Figúrky sa dajú zo strany jednoducho vylúpnuť a po hre aj následnej prakticky opäť vložiť naspäť. Nič sa tak nestratí a všetko má svoje miesto. Skrátka, dokonalé. Samozrejme, ak vám figúrky nevyhovujú, môžete použiť aj klasické z hier, ktoré už máte doma. My ste spočiatku hrali takto ale rýchlo sme zistili, že s postavičkami priamo z knihy to má oveľa lepšiu atmosféru. Tú si môžete vylepšiť už len koláčikmi, horúcou čokoládou a dobrou spoločnosťou. 

Vynikajúci darček od Mikuláša alebo pod stromček. Viem si predstaviť túto knihu zbaliť aj na chatu alebo lyžovačku.

Kniha je určená pre deti od 3 rokov. 

Za knižku poskytnutú na recenziu veľmi pekne ďakujeme vydavateľstvu Fortuna Libri.