V tme - Cara Hunter

29.05.2020

Už veľmi dávno som nečítala tak dobre prepracovanú detektívku, akou bola táto. Ani chvíľku som sa nenudila 👍.


Vydavateľstvo: Lindeni        Rok vydania: 2019        Počet strán: 400        Väzba: pevná        Žáner: detektívka


V pivnici zanedbaného domu sa nájde polomŕtva žena s dieťaťom. Majiteľ domu má demenciu a tvrdí, že o ničom nevie. Žena nerozpráva, nikto nevie kto je a ako sa tam dostala. Na scénu prichádza inšpektor Adam Fawley a začína sa naozaj napínavé pátranie po pravde.

Na prvý pohľad sa zdá, že kniha je celkom objemná. Má 400 strán, lenže tie preletíte, ani nebudete vedieť ako. Text výnimočne nie je predelený kapitolami. V tomto prípade by to aj pôsobilo rušivo keďže už pri zbežnom listovaní natrafíte na zaujímavé spracovanie. Kniha obsahuje úryvky z vyšetrovacieho spisu, sms, svedecké výpovede, telefonické rozhovory, atď. Za toto dávam palec hore, cítila som sa ako detektív🔎 a stránky mi len tak mizli pod rukami.

Anotácia je síce krátka ale okamžite upúta. Hoci je kniha plná vyšetrovacích postupov, nečakajte nič nudné. Dej je od začiatku plný zvratov a zápletka jednoducho nemá chybu. Záver určite nebudete predpokladať a napriek tomu je v rámci možností aj realistický 😱. Práve tá autentickosť celého príbehu vo vás zanechá dojem.

Kladne hodnotím aj hlavných hrdinov, respektíve charakter postáv vyšetrovacieho tímu. Spočiatku som sa síce strácala v menách, neskôr som však mala dokonalý prehľad. Autorka sa zamerala aj na vzťahy na pracovisku, súkromie vyšetrovateľov a ich rodín, v dokonale vyváženej miere k prípadu. Pokojne by som uvítala pokračovanie v hlavnej úlohe s Adamom Fawleyom. Okamžite som si ho obľúbila.

Neviem čo dodať. Túto kriminálku si musíte prečítať, aby ste pochopili aká je dobrá. Len mi je trošku ľúto, že sa o nej tak málo hovorí. Nechápem 🤷‍♀❓...

5⭐/5⭐