Učiteľ tanca - Julie Klassenová

04.09.2019
"Vďaka Učiteľovi tanca vám pred očami ožije zaujímavé povolanie, ktorého cieľom bolo mladým dámam a džentlmenom vštepiť spoločenské zručnosti zvyšujúce šancu nájsť si "dobrú partiu" - majetného partnera.
"Vďaka Učiteľovi tanca vám pred očami ožije zaujímavé povolanie, ktorého cieľom bolo mladým dámam a džentlmenom vštepiť spoločenské zručnosti zvyšujúce šancu nájsť si "dobrú partiu" - majetného partnera.

To najlepšie od Julie Klassenovej to rozhodne nie je. Ale úplne sklamaná som zase nebola 😉


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2014        Väzba: brožovaná        Počet strán: 434        Žáner: historický román


Alec Valcourt je učiteľ tanca v Londýne. Nečakané udalosti ho však spolu s matkou a sestrou donútia presťahovať sa do zapadnutej dedinky Devonshire. Chce tu začať nový život, čoskoro však zistí, že na zlom mieste. V dedine je zakázané tancovať a jeho živobytie je tak ohrozené.

Julia Midwinterová sa doma cíti ako v zlatej klietke. Neustále pod drobnohľadom prísnej matky, ktorá je veľmi vplyvnou osobnosťou dediny, a ktorá zo svojej zatrpknutosti zakázala spoločenské zábavy a tanec. Julia sa snaží svoj nudný život obohatiť nebezpečnými jazdami na koni a koketným správaním. Flirtovať začne aj s neznámym Alecom, ktorý v nej nájde nečakanú podporu v boji za obnovenie tanca v dedine. Podarí sa im odhaliť tajomstvá Julinej matky? Dokážu zistiť pravú príčinu absurdného zákazu?

Na knihách od Julie Klassenovej sa mi páči viacero vecí. Prvou z nich je to, ako dej napreduje z pohľadu viacerých osôb. Je obohacujúce vidieť niektoré situácie z rôznych uhlov, pričom autorka danú situáciu zbytočne neopakuje ale plynulo pokračuje v deji. Okrem toho mám rada ako autorka dáva príbehu pridanú hodnotu v podobe historických detailov, v tomto prípade nie len o spoločenskom živote ako takom, ale aj o povolaní učiteľa tanca. Dôkazom sú aj citáty na začiatku každej kapitoly - úprimne, zbožňujem ich 😍. Nebyť nich, myslela by som si, že si to autorka iba vymýšľa a nič také sa kedysi nerobilo 😃. Verné zobrazenie života z 19. storočia vás jednoducho pohltí svojou atmosférou. 

Okrem tradičnej romantickej zápletky sa na scéne objavujú aj nové priateľstvá a odhaľujú skryté rodinné tajomstvá. Musím sa však priznať, že od určitého momentu som začínala nadobúdať pocit, že čítam telenovelu 🙈 a vzťahy sa až príliš zamotali. Prekážali mi aj nudnejšie odseky - popisy tanečných scén, podľa ktorých som si daný tanec aj tak nevedela úplne predstaviť (toto je však len môj osobný pocit). Plusom však je, že dej nakoniec nebol predvídavý a mnohé veci boli úplne inak ako som si myslela.

Čo sa týka postáv, tie sa po celý čas krásne rozvíjali. Bolo cítiť ako ich rôzne situácie a udalosti ovplyvňujú. Ich vlastnosti a správanie boli celkom realistické.

Napriek všetkým pozitívam mi v príbehu niečo málo chýbalo. Trošku korenia, ktoré by dodalo jedlu tú správnu príchuť.
Pre fanúšičky autorky však určite odporúčam 😉. A ja som rada, že som si ju prečítala.

4⭐/5⭐