Triky proti úzkosti a panice - Jordan Reidová, Erin Williamsová

03.06.2022

Naozaj si nemyslím, že vám táto knižka (alebo skôr brožúrka) s aktivitami prelomovo zmení život. Dokonca si nemyslím, že vám pomôže pri skutočne veľkej úzkosti a reálnej panike. Ale som presvedčená, že ak ste mali taký ten klasický deň blbec, nič sa vám nedarí, cítite sa sám alebo naopak, máte už plné zuby ľudí, toto môže byť super čítanie na uvoľnenie a zabavenie 😉👍.  


Vydavateľstvo: CPRESS        Rok vydania: 2021        Počet strán: 152         Väzba: brožovaná        Jazyk: český


Ako samé autorky na začiatku píšu, po tejto knihe by ste mali siahnuť napríklad namiesto sledovania správ, keď vás kolega v práci otravuje nudnými historkami alebo večer, keď sa vám ani po joge prstov na nohách nedarí zaspať. Musím uznať, irónia, vtip a sarkazmus tejto knihe rozhodne nechýba 😆.

Mne osobne kniha poskytla pár chvíľ odreagovania sa. Určite by som ju odporučila aj introvertom, pretože v tomto ohľade nám ponúka množstvo skvelých tipov 😉. Napríklad, tipy ako zvládnuť jazdu výťahom s ďalším človekom (niektoré triky už poznám😅), ako zvládnuť prejav na verejnosti, alebo čo robiť, keď sa s niekým rozlúčite a potom zistíte, že máte rovnakú cestu. Prúser, ja viem 😀.  

Do tejto knihy máte navyše povolené (ba priam sa to vyžaduje) písať. Obsahuje aktivity na upokojenie, doplňovačky, tajničky, bludiská a dokonca aj vystrihovačky.

Je písaná skutočne s veľkou dávkou sarkazmu a vtipu. Ponúka nám možnosti upokojenia prostredníctvom smiechu cez slzy. Keď pociťujete negatívne emócie zo zostatku na svojom bankovom účte. Keď sa bojíte letieť lietadlom, alebo keď máte nervy na otravných ľudí (za volantom, v kine, na sociálnych sieťach). Okrem toho je plná zaujímavosti, faktov, ktoré vám zlepšia náladu alebo prinajmenšom vyčarujú aspoň krivý úsmev na tvári 😀.

Ako píšem na začiatku, netrúfam si túto knihu odporúčať ľuďom, ktorí trpia ťažkými úzkostnými stavmi. Navyše, je písaná pred pandémiou (tento preklad vyšiel až v roku 2021) a tým pádom aj pred vojnou na Ukrajine - čo sú v súčasnosti dve najväčšie príčiny úzkostných stavov - takže ich nezohľadňuje (obsahuje pasáž o kryte a baktériách, ktorá mala byť vtipná ale vzhľadom na súčasnosť mi moc vtipná neprišla. Skrátka, nesadlo mi  úplne všetko. Ale v konečnom dôsledku som rada, že ju mám doma a že do nej môžem občas pozrieť a aspoň na chvíľočku sa nechať ovlažiť príjemnou sprchou úsmevných taľafatiek, ktoré táto kniha obsahuje 👌. 

Myslím, že môže byť ideálnym darčekom pre každého z nás. Veď, kto sa neocitol v situácii kedy ho niečo nenahnevalo alebo sa niečo nebál. To predsa zažívame takmer denne úplne každý. Takže koniec koncov je to kniha pre každého 😉.

3,5 ⭐ /5⭐