Tichý výkrik - Angela Marsonsová

08.05.2019
Tichý výkrik - Angela Marsonsová
Tichý výkrik - Angela Marsonsová

Knižka mi v mnohom pripomínala severské kriminálky - atmosféra, plno napätia a chladnokrvný zločin.


Vydavateľstvo: Ikar        Rok vydania: 2016        Väzba: pevná        Počet strán: 376        Žáner: krimi, detektívka


Na začiatku príbehu stojí 5 osôb okolo plytkého hrobu. Sľúbia si, že ich tajomstvo sa nikto nikdy nedozvie.
O desať rokov neskôr však jednu osobu z tejto pätice nájdu zavraždenú. Nasleduje aj ďalší člen a zavraždených akosi pribúda. Prípadu sa chytá vyšetrovateľka Kim Stonová, ktorá sa do pátrania púšťa tak trochu svojsky čím ohrozuje hlavne svoj tím.
Keď na pozemku starého detského domova nájdu ľudskú kostru, Kim si spojí minulosť s prítomnosťou a je rozhodnutá zistiť pravdu.

Ani najtemnejšie tajomstvá nemožno navždy pochovať.


Hlavná hrdinka Kim je "drsňačka", ktorá si od všetkého a najmä od všetkých drží odstup. V jej vnútri skrýva démonov minulosti a nie je práve dokonalým vzorom pre svoj tím. Hoci mi spočiatku nebola sympatická, veľmi rýchlo som si ju obľúbila (aj s jej chybami 😁). Páčil sa mi aj fakt, že v knihe nebolo veľa písaného o jej osobnom živote, respektíve to na vás nevykočilo všetko na prvých stranách ale postupne ste si vedeli vytvoriť určitý obraz.

Dej ma prekvapil svojou originalitou a množstvom zvratov. Hoci sa našlo pár predvídavých okolností, nijako to neubralo na čitateľskom zážitku. Plusový bod dávam aj za krátke kapitoly z pohľadu rôznych postáv - strany tak akoby rýchlejšie mizli pred očami. Navyše, autorka servírovala odhalenia pekne postupne, vďaka čomu som bola celý čas v napätí. A záver? Tak ten som absolútne neodhadla 👍. Keďže tímto dielom autorka neskončila a napísala ďalšie prípady s tajomnou a chladnou Kim Stonovou v hlavnej úlohe, určite si ich nenechám ujsť. Oplatí sa prečítať.

4⭐/5⭐