Tichá pacientka - Alex Michaelides

13.02.2020

Na tento triler som počula samé dobré slovo. A odteraz ho budem šíriť aj ja. Najlepší psychologický triler aký som v poslednej dobe čítala 👍.


Vydavateľstvo: Lindeni        Rok vydania: 2019        Počet strán: 352        Väzba: pevná        Žáner: psychologický triler


Hlavná hrdinka, Alicia, je známa maliarka vydatá za vychyteného módneho fotografa. Vedie na pohľad luxusný spokojný život. Jedného dňa však z neznámych príčin zabíja. Päť rán do hlavy svojmu vlastnému manželovi.

Po tomto chladnokrvnom zločine Alicia mlčí. Tragédia sa tak stane veľkou záhadou a jej umelecké diela stúpnu na hodnote. Alicia však končí v psychiatrickej liečebni. Tam na ňu narazí psychoterapeut Theo, ktorého Aliciin prípad veľmi zaujíma a rozhodne sa prelomiť jej mlčanie a donútiť ju hovoriť. Kde sa však skrýva pravda?


Tichá pacientka ma dostala 😱. Bola to perfektne vyskladaná skladačka - presne ako sa píše na konci knihy - psychologický triler s detektívnym podtónom ako od Agathy Christie. Autor si skutočne dal záležať na zápletke a pochváliť musím aj originálny námet. Hoci ide opäť o prostredie z psychiatrie, konečne som sa dočkala niečoho predsa len odlišného od ostatných psychotrilerov. Veľké plus aj za ľahké zakomponovanie symboliky gréckej mytológie, vďaka ktorej bola záhada ešte záhadnejšia.

Krátke kapitoly a tajuplné denníkové záznamy pacientky udržiavali stále napätie. K tomu občas autor pridal nejaký ten svoj šikovný ťah na čitateľovu zvedavosť a naozaj som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Nakoniec, samozrejme, perfektný zvrat a dokonalé ukončenie. Myslím, že knihe skutočne nemám čo vytknúť.

Upozorniť môžem akurát na trošku dlhší rozbeh, kde som sa akosi točila okolo psychoterapeutovho súkromia a preto som si začala už od začiatku namýšľať rôzne verzie príbehu 🙈. Všetko však malo svoj význam a ja som mala napínavý a vzrušujúci čitateľský zážitok. Môžem len a len odporúčať 😉.

  5⭐/5⭐