Tichá guvernantka - Julie Klassenová

04.08.2021

Nenútená romantika a rodinné tajomstvá. Len zlomok toho, čo nájdete v knihe Tichá guvernantka. 


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2017, dotlač 2021          Počet strán: 432        Väzba: pevná        

Žáner: historický román


Olívia Keeneová si nechtiac vypočuje tajomstvo lorda Bradleyho a hoci nemá v úmysle sa o tom s niekým podeliť, lord nechce riskovať a zaviaže Olíviu mlčanlivosťou. Donúti ju prijať miesto v Brightwell Courte, kde ju má pod dohľadom a môže tak sledovať, či nemá v úmysle jeho tajomstvo prezradiť a využiť vo svoj prospech. Ak by vyšla pravda najavo, on by prišiel o všetko - o domov, dedičstvo aj o svoju povesť. Napriek tomu však postupne prichádza na to, že k Olívii pociťuje čoraz väčšiu náklonnosť. Zároveň však tuší, že krásna slečna Keenová taktiež niečo skrýva.

Ešte som od Julie Klassenovej nečítala knihu, ktorá by sa mi nepáčila🥰. Keď som otvorila túto, hneď som vedela, že to bude úžasné, čo sa mi aj potvrdilo hneď po prvých stranách👍. Od začiatku po koniec napínavé a originálne. Nenudila som sa ani chvíľku a hltala kapitolu za kapitolou.

Tentokrát nás okrem romantiky čaká spleť rodinných tajomstiev a ich postupné odhaľovanie. Nazrieme aj do vnútra dvoch hlavných hrdinov, ktorí prežívajú myšlienkové súboje svojho svedomia a nedokážu sa preniesť cez zradu a sklamanie. A pritom potrebujú len jedno - prestať sa skrývať sami pred sebou.

Páčilo sa mi prostredie aj historické detaily, o ktoré v týchto knihách nikdy nie je núdza. Autorka nás oboznámila s chodom typického anglického panstva v 19. storočí, s postavením jednotlivých členov domácnosti a v neposlednom rade s úlohou samotnej guvernantky. Bolo vzrušujúce sledovať vzťahy medzi služobníctvom alebo vyššie postavenými. Tajomstvá z minulosti, nenaplnené lásky či nešťastné rodinné osudy. Nechýbali ani dobrodružnejšie scény a nečakané zvraty 😱. Všetko dokonale pospájané do jedného napínavého celku. 

Ku knihe nemám absolútne žiadne výhrady, naopak. Toto je čítanie, ktoré milujem ❤️. 

PS: konkrétne moja knižka je vydanie z roku 2017, ktoré je vypredané. Dobrá správa však je, že už je na svete druhé vydanie, takže knižka je k dispozícii hneď a nemusíte hľadať kade-tade po internetoch a zakopaných kníhkupectvách 😀.

5⭐/5⭐