Tajomstvo domu na Foster Hille - Jaime Jo Wrightová

26.10.2018
Tajomstvo domu na Foster Hille
Tajomstvo domu na Foster Hille

Dva príbehy, jeden zo súčasnosti, druhý z minulosti. Čo ich spája? Perfektná kombinácia, akú v knižkách milujem 👍😍


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2018        Väzba: pevná        Počet strán: 312        Žáner: historický triler


Kaine je zdrvená smrťou svojho muža. Aj po dvoch rokoch má neustále podozrenie, že jeho smrť nebola náhodná. Naslepo kupuje starý dom na ďalekom vidieku, v rodnom meste svojho starého otca, aby začala nový život. Namiesto predpokladaného pokoja sa však jej problémy ešte viac vyostria.

O storočie skôr sa na pozemku domu na Foster Hille stane vražda. Mladá Ivy sa zapletie do jej vyšetrovania, odhodlaná zistiť identitu neznámej zavraždenej. Postupne odhaľuje tajomstvá, ktoré opustený dom 🏚️ na Foster Hille už dlhú dobu skrýva. Aby objasnila záhadu, je nútená spojiť sily s mužom, ktorý jej v minulosti zlomil srdce. Dokáže zabrániť ďalším stratám na životoch? Vrátane jej vlastného?

Musím sa priznať, že pri tejto knihe som nemala veľmi veľké očakávania. Bola som však neskutočne milo prekvapená. Autorka vytvorila jeden, teda vlastne dva😊, originálne príbehy a ich spojením dotiahla dej do dokonalosti. Oba tieto príbehy sú písané pútavo, premyslene a vyvolajú vo vás neskutočnú zvedavosť 😱. Každou stránkou sa budete blížiť k rozuzleniu desivého tajomstva (alebo tajomstiev? 🤔😊).

Napriek tomu, že pri niektorých scénach mi naskakovali zimomriavky, nemusíte sa báť, nejde o žiadny strašidelný horor. Naopak, autorka len perfektne dokázala vykresliť atmosféru a prostredie, v ktorom sa dej odohrával. Okrem odhaľovania tajomstiev, veľkú rolu v príbehoch zohrávajú aj emočné súboje hlavných hrdiniek - hlavne sila odpustenia a hľadanie stratenej viery. Kniha tak dostáva ďalší rozmer a vy v nej spolu s napätím dostanete aj silné myšlienky.

"Boh povedal, že v tomto svete budeme mať problémy. A nemálo. Ale takisto sľúbil, že s ním ich prekonáme."

Aby som to stručne zhrnula, v tejto knihe si naozaj každý nájde to svoje: napätie, dobrodružstvo, romantiku, tajomnú atmosféru a emócie. Všetko v jednom dokonalom diele.
Za mňa nemôžem inak, len odporúčať všetkými desiatimi. Ide naozaj o vynikajúcu knihu, ktorú som si užila do poslednej stránky. 👍

5⭐/5⭐