Stroskotanec v Cornwalle - Julie Klassenová

19.09.2021

Začalo to prológom a ja som hneď vedela, že to bude zaujímavé čítanie 😍. Julie Klassenová mi naservírovala úžasnú dobrodružnú romancu, kde hlavná hrdinka hľadá samu seba a svoje miesto na zemi. 


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2021        Počet strán: 376        Väzba: pevná        Žáner: historický román


Laura Callawayová sa po smrti rodičov ocitne, v pre ňu neznámom, Severnom Cornwalle. A hoci tam už spolu so strýkom a jeho náročnou manželkou žije takmer osem rokov, stále má pocit, že k nim nepatrí a miestni jej to aj dávajú dostatočne najavo. Svoj voľný čas trávi túlaním sa po pláži a hľadaním vyplavených predmetov. Oblasť je totiž typická častými stroskotaniami, pri ktorých sa námorníci len zriedka zachránia. Laura následne nájdeným predmetom hľadá majiteľa alebo pozostalých príbuzných. Po jednom takom stroskotaní sa však na brehu ocitne aj bezvládne telo muža. Laura okamžite koná a spolu s miestnou ošetrovateľkou sa o neznámeho postarajú. Jeho rany sú však dosť nezvyčajné a muž začne byť v Lauriných očiach podozrivý. Jasne vníma, že niečo skrýva, zároveň však k nemu cíti aj niečo iné a zisťuje, že nenápadné spojivo medzi nimi by jej mohlo prezradiť viac o osude jej rodičov.

 Už podľa názvu je každému jasné, kde sa bude odohrávať väčšina príbehu 😉. Cornwallské pobrežie je neľútostné, nebezpečné a krásne zároveň. Zažijete búrlivé more, spoznáte lode aj priamo z paluby, pocítite silu skál a prešibanosť pašerákov. Dobrodružstvo ako vyšité, prikorenené romantikou a historickou atmosférou. Už počujem škriekať čajky. Skrátka, ponoriť sa do mora stránok tejto knihy nebol žiadny problém. A to, že si autorka vybrala miesta, ktoré aj skutočne existujú, mi o to viac umocnilo zážitok z knihy ❤️.

Dej je podaný tak, že sa napriek spočiatku pomalšiemu tempu nebudete ani chvíľku nudiť. Cez prítomnosť sa prepletá minulosť a autorka nám tak postupne odhaľuje tajomstvá hlavných hrdinov. Následne som si užila aj napätie a celkom slušnú dávku dobrodružstva. A keď som už mala pocit, že sa blíži záver, osud opäť zamiešal svoje pomyslené karty...

Charakter postáv je slušne prepracovaný a okrem lásky riešime aj rodinné vzťahy, priateľstvá, zradu, intrigy a sprisahania. Všetko na pozadí vojny za čias Napoleona. Obdivujem ako ma autorka zakaždým dokáže preniesť do inej doby, kde krutosť a zlo kontrastuje s láskavosťou a silou dobra ❤️. Nemôžem inak, iba hodnotiť plným počtom hviezdičiek.

PS: väčšina príbehu sa odohráva na jeseň, takže ideálne čítanie práve do týchto chladnejších dní 😉.

Za knihu poskytnutú na recenziu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu i527.net.

5⭐/5⭐