Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej - Stuart Turton

17.12.2020

Perfektne zamotaný a skutočne originálny detektívny príbeh. Zimomriavky zaručené 😱.


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2020        Počet strán: 424        Väzba: pevná        Žáner: historická detektívka


V Blackheatskom panstve sa koná večierok. Zábavu však preruší tragédia, keď sa za zvukov ohňostroja mladá Evelyn Hardcastlová ocitne mŕtva na zemi. Nezomrie však iba raz. Celý deň sa totiž odohrá znova a znova, až kým jeden z hostí, Aiden, neodhalí vraha. Každý deň sa prebudí v tele iného účastníka večierku a všetky udalosti dňa prežíva od začiatku. Jediným východiskom ako sa vyslobodiť z časovej slučky je odhaliť pravdu. 

V tejto knihe u mňa zabodovali (okrem iného😅) tieto tri veci - vynikajúca pochmúrna atmosféra, dokonalá a do detailu premyslená detektívna zápletka a naozaj originálne fascinujúce spracovanie. 

Stačí pár strán a úplne vás opantá. Skutočne od prvej strany som bola v napätí, s nervami natiahnutými ako struny. Ako mama dvoch nezbedníkov najčastejšie čítam večer, respektíve ešte častejšie v noci. Tu sa mi to pekne vypomstilo, keďže mnohé scény vo mne vyvolávali zvláštny pocit, po ktorom som sa bála ísť po tme na wc 😱😅. Atmosféra bola naozaj perfektná👍. Vtiahla ma do diania a ja som si prežívala ponurosť Blackheatského sídla na vlastnej koži.

Ako som už spomínala, zápletka je precízne premyslená. Klobúk dole pred autorom, pretože toto napísať muselo dať zabrať 👏. Miestami som mala trošku chaos a dej mi v jednom momente prišiel príliš prekombinovaný, ale v konečnom dôsledku bolo všetko dôležité a nakoniec do seba zapadlo ako puzzle. Určite teda nečakajte žiadne oddychové čítanie. Treba sa sústrediť aby ste sa nestratili. Aby ste zachytili aj najmenší detail, chybičku v časovej slučke. Vraha síce aj tak neuhádnete 😂 ale knihu si tak naplno užijete😉. Mne padla sánka a to ako sa mi od rozmýšľania parilo z hlavy si budem pämätať ešte veľmi dlho 😄. 

Jednu chybu však kniha predsa len mala. Málo strán 😅. Potrebovala by som ešte druhú časť alebo minimálne pár strán navyše. Jednoducho som bola nešťastná, že kniha už skončila. 

Ak túžite po nejakej INEJ detektívke - totálne zamotanej, mysterióznej a originálnej, Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej je správna voľba. Už len ten názov prezrádza, že to bude rozhodne zaujímavé. 

PS: zamilovala som sa do obálky❤️. Jedna z najkrajších v tomto roku. Až neuveriteľne presne odráža atmosféru knihy.

Za zaslanie knižky veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ. 

5⭐/5⭐