Sedem manželov Evelyn Hugovej - Taylor Jenkins Reid

21.02.2020

Pre mňa prvá kniha od Taylor Jenkins Reid a určite nie posledná ☺.


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2019        Väzba: pevná       Počet strán: 400       Žáner: spoločenský román


Evelyn Hugo je stárnuca hollywoodska hviezda. Žije v ústraní ale nečakane sa rozhodne prezradiť svetu pravdu o svojom živote. Pravdu o svojich manželstvách, intrigách, ambicióznosti aj veľkej zakázanej láske. Za autorku svojej biografie si vyberie šedú myšku Monique Grantovú. Tá sa už dlhý čas snaží vyšplhať po kariérnom rebríčku, no namiesto toho prešľapuje na jednom mieste. Prečo však práve ona? A prečo práve teraz? Čo za tajomstvá Evelyn Hugo skrýva?

Tejto knihy som sa už dlhšiu dobu nevedela dočkať. Instagram zaplavila vo svojej originálnej verzii a keď sa chystal preklad, prišla ďalšia vlna nadšenia. Očakávania by teda mohli byť celkom veľké ale ja mám pred takýmito knihami trošku rešpekt a bojím sa, že budem opäť vytŕčať z davu. Našťastie, nestalo sa tak a "Evelynku" určite odporúčam 👍.

Kniha sa od začiatku čítala rýchlo a ľahko. Námet bol zaujímavý a pútavý, dej ma nútil otáčať stranu za stranou, aby som sa čo najskôr mohla dozvedieť viac.

Priznávam, Evelyn Hugo som si ako osobu vôbec neobľúbila, nevedela som sa vžiť do jej kože. Na druhej strane, paradoxne, mi jej osud nebol ľahostajný a rozhodne ma zaujala aj jej špecifická ambiciózna povaha. Autorka sa skrátka krásne vyhrala s jej charakterom a postupne ho prirodzene formovala. 

Podstatu príbehu som pochopila už niekde v polovici knihy a neprišla mi nijak špeciálne výnimočná. Možno preto, že dnes sa téma (nechcem prezrádzať aká😉) pretriasa veľmi často a venuje sa jej celkom slušná pozornosť. Napriek tomu som bola zvedavá a čítala ďalej. Záver síce bol prekvapivý ale sánka mi z neho tiež nespadla 🤷‍♀. Skrátka, výborné čítanie ale nečakajte nič výnimočne špeciálne. Taká tá klasická príjemná oddychovka, od ktorej sa nebudete vedieť odtrhnúť 😉.

Na záver určite chválim autorku a jej  príjemný štýl písania. Rozhodne sa plánujem pustiť aj do iných jej diel. Už teraz sa teším.

4⭐/5⭐