Prečo si ma tu nechal? - Clare Mackintosh

16.04.2019

Psychologický triler alebo srdcervúca dráma s prvkami detektívky? Všetko v jednom 👍.


Vydavateľstvo: Lindeni        Rok vydania: 2019        Väzba: pevná        Počet strán: 416        Žáner: detektívka/psych. román


Chlapček sa vytrhne mame z ruky a nešťastne skončí pod kolesami auta. Tragédia, ktorá Jennu navždy poznačí a nemôže sa z nej spamätať. Aby aspoň trochu zabudla, zanechá svoju minulosť a presťahuje sa na samotu pri pobreží mora.
Paralelne sledujeme detektíva Raya, ktorému prípad zrazeného chlapčeka nedá spať a vynaloží všetko úsilie na to, aby zistil pravdu.

"Bestseller z rebríčka New York Times, zaradený medzi 10 top krimi románov roku 2016."
"Bestseller z rebríčka New York Times, zaradený medzi 10 top krimi románov roku 2016."

Musím sa priznať, že na moje pomery bola prvá časť knihy trochu vláčna a pomalá. Našťastie som v čítaní zotrvala a rozhodne neľutujem. Nastal nečakaný šokujúci zvrat 😱 a od toho momentu som hltala stranu za stranou.

"Bola som hlúpa, keď som sa nazdávala, že sa dá utiecť pred minulosťou. Akokoľvek rýchlo a ďaleko bežím, nikdy jej neujdem."

Autorke sa musí uznať, že sa skvelo "vyhrala" so psychológiou postáv a ich osudy odhaľovala postupne a neuveriteľne rafinovane. Aj vďaka tomu sa napätie v deji pekne stupňovalo 👍
Hoci kniha neprináša nijako novú ani prelomovú tému, je stále aktuálna, jej podanie je originálne a určite zasiahne aj vás.

4⭐/5⭐