Posledná kniha - Darina Hamarová

23.12.2018
Posledná kniha - Darina Hamarová
Posledná kniha - Darina Hamarová

Celkom príjemné romantické čítanie ako stvorené na dlhé chvíľky pri víne 🍷😊


Vydavateľstvo: Motýľ        Rok vydania: 2018        Väzba: pevná        Počet strán: 296        Žáner: historický román


Ako napovedá aj vzhľad obálky, ide o historický román odohrávajúci sa vo Francúzsku na prelome 18. a 19. storočia. Príbeh plný lásky, vášne, priateľstva a zrady.

Knižka sa skladá z dvoch dejových línií, ktoré sú vzájomne prepojené.

V prvej prežívame príbeh krásnej Charlotte de Griése, v ktorej sa už v mladosti bili dve túžby - túžba po láske s túžbou po moci a uznaní.
V druhej sa stretávame s grófkou Saint-Claire a jej oddanou spoločníčkou Louisse. Práve tá postupne odhaľuje, kto grófka v skutočnosti je a aké skrýva tajomstvá.
Nechcem však prezradiť veľa, aby som vám nepokazila zážitok z čítania😉

Priznám sa, spočiatku sa mi do knihy horšie začítavalo. Dlhé vety a kvetnaté opisy nie sú príliš pre mňa ale zrejme to bolo aj veľmi rozporuplnou postavou, ktorou Charlotte bola. Napriek tomu som si po pár stranách zvykla a to, čo som pokladala za mínus sa stalo plusom ➕ a toto dielo by som mohla označiť prívlastkom "iné".

Kniha je romantická, dramatická, pretkaná zamilovanými básničkami a okorenená skutočnými historickými udalosťami. Hoci to nie je to najlepšie z historických románov (záver bol aj trochu predvídateľný), myslím si, že stojí za prečítanie 👍

3,5⭐/5⭐