Po pohrebe - Agatha Christie

31.12.2018
Po pohrebe - Agatha Christie
Po pohrebe - Agatha Christie

Moja posledná prečítaná kniha v tomto roku. Som rada, že je to práve moja obľúbená ❤️ Agatha Christie.


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2017        Väzba: pevná        Počet strán: 216        Žáner: detektívka


Tak ako napovedá názov, všetko za začína po pohrebe istého bohatého Richarda Abernethie. Jeho sestra Cora, akoby mimochodom, spomenie, že Richardovu smrť nepokladá za náhodnú. Hoci jej slová zarazia, nikto ich neberie úplne vážne, Cora si zvykla vymýšľať. Ju samu však neskôr nájdu zavraždenú a jej náhodne spomenuté podozrenie naberie iný rozmer. Čo mohla vedieť o smrti Richarda a brať jej slová naozaj vážne.

Príbeh je originálny, postavy (ako vždy) prepracované. Ako veľké plus beriem aj stručný rodokmeň na začiatku knihy, vďaka ktorému sa v podozrivých budete lepšie orientovať 👍, lebo ako vieme, Agatha Christie rada plní svoje knihy množstvom postáv.
Svojrázny súkromný detektív, Hercule Poirot, sa v deji objavuje až o niečo neskôr, takmer v strede knihy. Vraždu (alebo vraždy 🙊🤷😁) vyšetruje trochu inak ako obvykle, tzv. kamuflážou, čím autorka spravila príbeh zase trošku odlišný od ostatných.

Musím sa však priznať, že hoci som vraha rozhodne neuhádla, motív som vytušila takmer presne. Možno je to aj tým, že Agathu Christie mám už celkom doť načítanú. To je však jediný dôvod, prečo má táto detektívka trošku nižšie hodnotenie ako obvykle. Inak určite odporúčam prečítať.

3,9⭐/5⭐