Pani plukovníková - Laura Frantz

11.11.2021

Píše sa rok 1779 a v nebezpečnom americkom pohraničí začína jeden podmanivý príbeh o láske, viere a odpustení ❤️. 


Vydavateľstvo: i527.net        Rok vydania: 2021        Počet strán: 440        Väzba: pevná        Žáner: historický romantický 


Roxana je Virgínčanka, ktorá sa pre nepriaznivé životné okolnosti rozhodne odísť do vzdialenej pevnosti v Kentucky za svojím otcom slúžiacim pod velením plukovníka Cassiusa McLinna. Namiesto nádeje na nový začiatok ju však prebodne osteň bolesti keď sa dozvie, že jej otec už nie je medzi živými. Pre nedostatok financií musí zostať v pevnosti, kde trávi čoraz viac času so samotným plukovníkom. V pevnosti to však vrie intrigami a všetko sa začína zamotávať. Podarí sa Roxane odhaliť čo plukovník skrýva? Aká je jeho skutočná tvár?

Laura Frantz ma baví najmä preto, že dokáže romantickú dejovú linku nenápadne prepojiť s dôležitými historickými udalosťami alebo miestami. V tejto knihe sa ocitnete v divočine, uprostred nepokojov medzi Indiánmi, červenokabátnikmi a modrokabátnikmi. Atmosféru som naberala plnými dúškami, a to napriek tomu, že mnohé veci som už poznala z predchádzajúcej autorkinej knihy Neobyčajná žena. Prostredie bolo takmer identické a tak sa mi spočiatku obe knihy miestami zlievali 🙈. Našťastie, tento pocit postupne zmizol a ja som ostala očarená novými osudmi ❤️.

Začiatok by sa vám mohol zdať vláčnejší, akoby autorka len čakala na ten správny moment.  Zatiaľ nás však zoznamovala s postavami a ich myšlienkovými pochodmi. Páčilo sa mi, že som tak mohla dokonale spoznať chod pevnosti a jej obyvateľov. Užívala som si to pomalšie tempo a nasávala atmosféru. Postavy, vrátane hlavných hrdinov, boli realistické, neprikrášlené, s ľudskými chybami a poznačenými osudmi. Autorka sa aj konkrétne zamerala na jeden z veľkých ľudských hriechov, ktorým je alkoholizmus. Na to, koľko škody dokáže napáchať... 

A potom prišli tie kapitoly, keď som začala tušiť nejaký zvrat a akciu. Napätie zo stránok doslova sršalo. Mala som nejaké teórie, čo sa asi stane, ale autorka mi ich vyvrátila a konanie postáv ma v niektorých momentoch doslova šokovalo 😱. Absolútne nepredvídateľné 👍. Veľkým prekvapením bol aj "nebeský" záver, ktorý však prišiel nečakane rýchlo a zdal sa mi máličko unáhlený.

"V láske - a vo vojne - nie je vždy všetko také, ako sa zdá."

Áno, priznám sa, toto nebola pre mňa najlepšia kniha od autorky, ale aj tak splnila očakávania a bola pre mňa veľmi príjemným čitateľským zážitkom 🥰. Bol to silný príbeh poukazujúci na rôzne životné pravdy - o sile lásky, viery a odpustenia. Určite môžem iba odporúčať 😉.

Za knižku veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu i527.net.

4,5⭐/5⭐