Pani Hemingwayová- Naomi Woodová

23.04.2019

Nenáročné, ľahké čítanie, ktoré ma celkom živo vtiahlo do deja.


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2019        Väzba: pevná        Počet strán: 264        Žáner: historický román


Štyri manželky Ernesta Hemingwaya - konzervatívna Hadley, mladá dračica Fife, emancipovaná Martha a obetavá Maty. Skrátka štyri príbehy o tom, aké bolo žiť s týmto mužom s neskrotnou povahou.

Od tejto knižky som dostala presne to, čo som aj očakávala. Aj keď ide o fikciu (ako sama autorka uvádza), budete mať pocit, že sa to tak nejak naozaj mohlo stať.
Každou stranou ma viac a viac zaujímali spletité osudy žien, ktoré podľahli spisovateľovmu čaru. Ich vzájomné súperenie, myšlienky, trápenie aj nadšenie z muža, s ktorým nebolo práve najľahšie vychádzať. Každá bola úplne iná, každá ho milovala iným spôsobom a napriek tomu si ich vybral.

Táto kniha však nie je len o možno až chorobne odddanej láske a pohľade žien na život s E.Hemingwayom, je to aj príbeh o ňom samom. O tom, čo ho trápilo a aj o tom, čo miloval.
Autorka píše veľmi živo a presvedčivo - akoby hlavné postavy poznala osobne, akoby nimi bola. Páčili sa mi dialógy a aj tak akurát primerané popisy. No a po prečítaní som dokonca googlila nejaké fakty a fotografie 😊🙈

Jednoducho zážitkové čítanie. Prosím si viac takýchto kníh 🙏.


4,5⭐/5⭐