Pacient - Sebastian Fitzek

07.10.2019
"Aby zistil pravdu, musí sa vzdať rozumu" Pacient
"Aby zistil pravdu, musí sa vzdať rozumu" Pacient

Teraz budem asi trošku vytŕčať z davu, ale tento Fitzek ma tak úplne nedostal 🤷‍♀.


Vydavateľstvo: Tatran        Rok vydania: 2019         Väzba: pevná         Počet strán: 304        Žáner: psychologický triler


Pred rokom zmizol malý chlapec. Zdá sa, že už je jasné kto ho uniesol, avšak nikto nevie, čo sa s ním presne stalo. Únosca je zavretý na najstráženejšej psychiatrickej klinike v krajine a zanovito o všetkých podrobnostiach mlčí. Otec malého chlapca však chce mať jasno. Potrebuje istotu. Aby sa dozvedel pravdu, spraví zo seba pacienta a dostane sa na rovnakú psychiatrickú kliniku ako únosca.

Ako už niektoré recenzie naznačovali, kniha má trošičku slabší rozbeh. V mojom prípade však ten rozbeh trval až takmer do konca knihy 🙈.

Dej bol síce poriadne komplikovaný a dokonale premyslený, ale ja som neustále cítila, že nie je všetko tak, ako sa zdá, a to bol pre mňa problém, chýbala mi uveriteľnosť.

Ani prostredie blázinca mi neprišlo vôbec zaujímavé, veľmi mi to pripomínalo film "E.A.Poe: Podivný experiment" (v CZ, originál "Stonehearst Asylum". Kto ho videl? Odporúčam 😉) Ako keby to autor tak trochu "odkukal" a tým pádom mi to neprišlo vôbec originálne. Skrátka som mala pocit, že čítam niečo, čo tu už raz bolo.

Príbeh ma tak naozaj skutočne pohltil až na posledných stranách. Tam som konečne cítila viac akcie a napätia. So záverom som teda v konečnom dôsledku bola spokojná ale to mi na dobrú knihu nestačí.

Pochváliť však musím autorovo originálne poďakovanie na konci knihy. To ma dostalo 😱😊.

Na obranu knižky ešte musím spomenúť fakt, že v poslednej dobe som akási presýtená trilerov a zrejme to malo dopad aj na toto hodnotenie. Určite nejde o knihu hodnú akurát tak do kotla, odporúčam ju však skôr pre niekoho, kto v trileroch nelieta až tak často ako ja 😂. A tiež pre niekoho, kto nevidel už spomínaný film 😂.

3,5⭐/5⭐