Nočný vták - Brian Freeman

22.11.2019
"Nastrašnejšie spomienky sú tie, ktoré si nepamätáme"
"Nastrašnejšie spomienky sú tie, ktoré si nepamätáme"
Psychologická detektívka, ktorá vás donúti zamyslieť sa nad vašou nastrašnejšou spomienkou.

Vydavateľstvo: Ikar          Rok vydania: 2018        Počet strán: 360        Väzba: pevná          Žáner: triler/detektívka


V San Franciscu sa spustí lavína zvláštnych samovrážd. Obete - ženy, sa vždy tesne pred smrťou z ničoho nič nervovo zrútia. Zdanlivo rozdielne prípady majú jedno spoločné. Všetky obete boli pacientkami psychiatričky Francescy Steinovej, ktorá je známa svojou spornou terapiou - pacientov lieči tak, že im z pamäti vymaže ich traumatické spomienky. 

Vyšetrovanie vedie Easton Frost, ale na vlastnú päsť chce zistiť viac aj samotná psychiatrička Steinová. Obaja však začnú dostávať záhadné správy od "Nočného vtáka" a prípad tak nadobudne aj osobný rozmer. Dôležité je, zachovať si čistú hlavu a zastaviť vraha skôr ako opäť ovládne myseľ ďalšej ženy.

 
Psychologické trilery mám veľmi rada a pri tomto som sa rozhodne nenudila. Jedna z hlavných postáv, psychiatrička Steinová, sa pohráva so spomienkami svojich pacientov, čo sa jej, tak trochu, vypomstí 🙈. Ešte šťastie, že bude po ruke vyšetrovateľ Frost. 👮😉 

Pri tejto knihe sa človek naozaj zamyslí - aká je tá naša pamäť vrtkavá a nedokonalá. Zároveň som si potvrdila, že nikdy nechcem, aby sa mi niekto hrabal v hlave 😵.

Dej pekne gradoval a neuškodil mu ani konečný zvrat. Pri mnohých knihách totiž nemám rada príliš umelé a nasilu vytvorené "prekvapenia". Tu to tak nebolo. Dokonca som skôr nadobúdala pocit, že by to všetko mohlo byť aj reálne skutočné - teda okrem toho gýčového prvku vyškľabenej masky 🎭😂 - za toho jednoducho musím strhnúť pol hviezdičky 😊.

Nočného vtáka 🐦 však určite odporúčam ✔

4,5⭐/5⭐