Nimona - Noelle Stevenson

18.07.2019
Komixový román
Komixový román

Pohodový komix na jeden večer pri vínku 🍷👌


Vydavateľstvo: CooBoo        Rok vydania: 2019        Väzba: pevná        Počet strán: 272        Žáner: YA komix


Jednoduchý, ľahký, vtipný a magický príbeh v komixovej forme.

Nimona je drzá (čo v hlave, to na jazyku), nevyspytateľná, svojská a trošku pomätená tvaromenička. Čo si zaumieni, to musí mať. Jedného dňa sa preto rozhodne, že ju potrebuje Ballister Blackheart - najväčší zloduch v kráľovstve, a tak trochu sa mu votrie do pozornosti. Spoločne sa rozhodnú bojovať proti zákernej kráľovskej inštitúcii. Toto je začiatok príbehu, na pohľad milej, ale inak celkom zákernej Nimony.

Očaril má štýl obrázkov, husté hlášky hrdinov (najmä teda samotnej Nimony 😂) a páčil sa mi aj celkový dej (hoci je len taký jednoduchý).

Skrátka - dostala som presne to, čo som chcela 👍 . Odpútanie od mojej vystresovanej mysle. Na svoje si prídu hlavne milovníci fantasy ale určite odporúčam všetkým, ktorí sa potrebujú trochu odreagovať a pousmiať.

Chválim aj kvalitnú pevnú väzbu, ktorá je, pre mňa osobne, veľkou pridanou hodnotou. Komix sa tak môže pekne zaradiť do knižnice medzi ostatné knihy. Inak by ho človek zrejme uložil niekde bokom a estetika žiadna 🤷‍♀.  Určite by som uvítala viac takýchto komixov v slovenskom jazyku a pevnej väzbe 👍.

4,5⭐/5⭐