Nikdekoľvek - Neil Gaiman

11.07.2020

Pri tejto knižke som neistá 🙄. Aj sa mi páčila, ale nejaké to ale sa našlo.


Vydavateľstvo: Slovart        Rok vydania: 2019        Počet strán: 352        Väzba: pevná        Žáner: fantasy


Vedeli by ste si predstaviť, že okrem nám dobre známeho Londýna existuje aj miesto zvané Dolný Londýn? Miesto, kam môžete kedykoľvek nečakane prepadnúť? Miesto plné vrahov, svätcov, príšer, rytierov alebo všakovakých iných bytostí? Tak na toto miesto sa jedného dňa prepadne aj Richard Mayhew. Nečakane, keď pomôže neznámej zranenej dievčine.

Neil Gaiman má nepochybne neskutočne bujnú fantáziu, ktorú sa vôbec nebojí použiť😀. Už len nápad s Dolným Londýnom je naozaj originálny 👍 a sľubuje zaujímavé čítanie. Neustále narážate na niečo nové, niečo fascinujúce, neskutočné alebo prevratné. Ale práve to mohlo byť v mojom prípade dôvodom, prečo nemôžem úplne s presvedčením povedať, že kniha bola super 🤷‍♀. Mala som pocit, že dejová linka s Richardom a jeho putovaním Dolným Londýnom bola mierne posunutá na vedľajšiu koľaj a autor sa viac sústredil na Dolný Londýn ako taký (aby ho vykreslil v čo najzaujímavejšom svetle). Mala som pocit, že je to len také predstavovanie tohto sveta.


Pochváliť však musím naozaj premyslené postavy 👍 a zaujímavé zvraty, ktorými autor vytváral napätie. Ako som však spomenula, do dokonalosti mi niečo chýbalo. Aj keď sa mi celý príbeh v podstate páčil, nebolo to úplne to pravé orechové. Ešte môžem spomenúť fakt, že knižku som mala dlhšie rozčítanú v dosť nevhodnom období, čo sa týka súkromia, mohlo teda aj to mierne zavážiť pri hodnotení.

PS: nakoniec mi nedá nespomenúť naozaj šikovnú obálku a spracovanie. Potkan 🐭 na začiatku každej kapitoly si zaslúži môj palec hore 👍😉. Jednoducho mám rada, keď má knižka čo i len takúto maličkú odlišnosť od iných.

3⭐/5⭐