Neznáma žena - Mary Kubica

24.02.2021

Moje druhé stretnutie s autorkou psychotrilerov Mary Kubicou sa nieslo na zvláštnej vlne. Trošku som mala pocit, že som na pomyslenej hojdačke a chvíľu sa mi kniha páčila a chvíľu nie 🙈. 


Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ        Rok vydania: 2020        Počet strán: 296        Väzba: pevná        

Žáner: psychologický triler


Sadie a Will sa presťahujú z rušného Chicaga do mestečka na malý ostrov v štáte Maine. Krátko po ich príchode však dôjde v susedstve k chladnokrvnej vražde. Tento desivý čin otrasie celou komunitou, ale najviac samotnou Sadie. Okrem toho ju trápi aj desivá minulosť jej rodiny. Rozbehne sa policajné vyšetrovanie a Sadie sa z ničoho nič stáva podozrivou. Aby očistila svoje meno a aby upokojila svoju zvedavosť, rozhodne sa pátrať na vlastnú päsť. Musí si však dať pozor, môže sa stať, že ak pravda vyjde najavo, bude to ona, kto príde o všetko.

Prvé strany sľubovali naozaj zaujímavú zápletku. Okamžite ma vtiahli do deja. Boli to presne také tie strany, po ktorých si poviete, že túto knihu si určite chcete prečítať úplne celú.

Po prvých kapitolách však prišli ďalšie a ďalšie a akosi som zrazu mala pocit, že sa už nič nedeje. Autorka opisovala všetko ale v podstate nič. Nesadli mi hlavne dialógy prerušované pohľadmi do minulosti. Rozumiem, že pre dejovú linku tieto doplňujúce informácie boli dôležité ale mne osobne potom v dialógoch chýbala dynamika a prirodzenosť. 

Našťastie, toto sa dialo len asi do polovice knihy a potom malo všetko rýchly spád. Strany mi len tak mizli pod rukami. Bolo to napínavé a dramatické👍. Takže moja pomyslená hojdačka sa opäť ocitla hore😀. Knihu som si užívala, rozmýšľala nad podstatou a hľadala odpovede. 

Potom znova nastala zmena. Moja teória bola pravdivá, jadro celého príbehu som totiž prekukla. Ak to tak môžem nazvať, skrátka som uhádla kto bola neznáma žena🤦‍♀️. Neviem ako vy ale pri trileroch potrebujem pre dobrý pocit prekvapivý záver. 

Nie, moja hojdačka napriek odhaleniu, ktoré som úhadla neostala dole. Mnohé som ešte potrebovala vysvetliť a mnohé mi ešte do posledných strán ostalo záhadou. Autorka si ma opäť získala na svoju stranu skvelým akčným záverom👌.

Neznáma žena sa mi teda hodnotí o niečo ťažšie. Predpokladám, že väčšina čitateľov zápletku neodhadne, takže si knihu určite užije o niečo viac. Navyše, príbeh mal dokonalú atmosféru ponurého ostrova kde sa pozná každý s každým, a to je pre dobrý psychotriler celkom dobrý základ😉. 

Za knižku v rámci spolupráce chcem veľmi pekne poďakovať vydavateľstvu Slovenský spisovateľ ❤️.

3,8⭐/5⭐