Nevesta z Ivy Greenu - Julie Klassenová

31.03.2020

Tretia časť Historiek z Ivy Hillu ❤.


Vydavateľstvo: i527.net (kumran.sk)        Rok vydania: 2020        Počet strán: 408        Väzba: pevná        Žáner: historický román


Mercy Groveová sa musela vzdať svojej dievčenskej školy a pomaličky sa tak zmieruje aj so svojím osudom starej dievky, ktorá sa nikdy nevydá. Premýšľa nad tým, že odíde z Ivy Hillu a stane sa guvernantkou. Toto jej rozhodnutie však môže mať svoje dôsledky.

Jane Bellová má iné problémy. Nevie sa rozhodnúť či sa má pre lásku vzdať hostinca a odsúdiť ďalšieho muža na bezdetné manželstvo.

V dedine sa navyše objaví nová krajčírka a hoci sa s ňou Mercy a Jane chcú úprimne spriateliť, nová dáma je plná tajomstiev a zrejme nie je tým, za koho sa vydáva.

Nevyriešené osudy z predchádzajúcich dielov, aj mnohé nové zápletky a tajomstvá - to všetko nájdete v tomto historickom románe. Opäť sa stretávame s Mercy, ktorá je v tejto časti, viac-menej ústrednou postavou. Musím sa priznať, že som si ju aj najviac obľúbila (ak nepočítam Rachel, ktorá hviezdila v druhej časti☺). Ale teraz poďme pekne priamo k dielu Julie Klassenovej, ktorá ma ani tentoraz určite nesklamala 👍.


Nevesta z Ivy Greenu mi v úvode prišla trošku vláčnejšia. Začiatok sa rozbiehal pomalšie, chýbala mi romantická návnada - ale na druhej strane treba uznať, že tá bola naznačená už na konci druhej časti ☝. Postupne však napätie prišlo a prinieslo so sebou aj celkom slušnú drámu medzi niektorými postavami. Musím uznať, že autorka stavila na uveriteľnosť dejovej linky a zamotávala mi hlavu rôznymi situáciami a problémami hlavných hrdiniek.

So série príbehov z Ivy Hillu mi však osobne prišla Nevesta z Ivy Greenu ako najslabšia časť 🙈. Vrchol bol jednoznačne v druhej časti a táto tretia už len doladila, vyšperkovala a dotiahla niektoré osudy do záverečného konca. Pri Mercy som si ešte užila dávku romantiky, Jane však formoval osud iným smerom a mrzelo ma, že autorka nedala väčší priestor Rachelinej švagrinej Justine. Čo sa týka záveru - dokonalé ukončenie 👍. Možno až príliš idylické ale nemenej zaujímavé.

Teraz môže moja recenzia vyznieť negatívne, ale nie je to pravda. Ak ste fanúšičkou Ivy Hillu, toto si rozhodne musíte prečítať ❤. Bez tejto knihy by váš pohľad na anglickú dedinku nebol dokonalý a celistvý. Myslím, že osudy hlavných hrdinov vás ešte celkom určite prekvapia. Autorka má talent a kniha sa číta sama. Tak netreba váhať. Dúfam, že už čoskoro nás vydavateľstvo kumran.sk poteší nejakou ďalšou knihou od Julie Klassenovej.

Knižku si môžete zakúpiť na: https://www.kumran.sk/krestanske-romany-novely/22614-nevesta-z-ivy-green.html

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.

  4⭐/5⭐