Nevesta na skúšku - Helen Hoangová

09.10.2020
"Romantický príbeh lásky, ktorá prestupuje hranice medzi štátmi a rúca všetky zábrany srdca."
"Romantický príbeh lásky, ktorá prestupuje hranice medzi štátmi a rúca všetky zábrany srdca."

Táto knižka ma oslovila námetom, obsah ma už zaujal o niečo menej.


Vydavateľstvo: Fortuna Libri         Rok vydania: 2019        Počet strán: 304        Väzba: pevná        Žáner: ľúbostný román


Khai Diep takme nič necíti. Neodkáže spracovať pocity, tak ako všetci ostatní a tak dospeje k záveru, že je beznádejne stratený prípad a romantickým vzťahom sa musí vyhýbať. Jeho matku z toho nie je nadšená a rozhodne sa na vlastnú päsť mu nájsť vhodnú nevestu.

Esme Tranová je dievča americko-vietnamského pôvodu a len ťažko si hľadá svoje miesto v živote. Jedného dňa sa jej však naskytne príležitosť odísť do Ameriky a vydať sa za mladého Khaia. Aby poskytla svojej rodine lepší život, ponuku prijme a odcestuje. Rýchlo však zisťuje, že s Khaiom to nebude také jednoduché a jej lekcie lásky fungujú len na ňu. Beznádejne sa zamiluje do chlapca, ktorý si myslí, že milovať nedokáže.

Námet ako z filmu - z romantického filmu ako ušitého na sobotný večer s kamarátkou. Žiaľ, mám pocit, že autorka to vzala z opačného konca a z romantiky sa stala ľahká prvoplánová erotika. Riešenie rôznych podôb lásky zaniklo niekde medzi zvádzaním hlavnej hrdinky, ktorá mi svojim správaním poriadne liezla na nervy (hoci mi na začiatku prišla celkom sympatická 🙈).

Pochváliť musím tempo príbehu. Naozaj som bola zvedavá, čo sa bude diať ďalej. Bola som napätá a knihu som len ťažko odkladala 👍. V podstate čitateľ vie už na začiatku ako to celé skončí, dôležité však je, ako sa k takému zdarnému koncu hlavní hrdinovia dopracujú. A v určitých momentoch to bolo naozaj zaujímavo zamotané - aj keď možno trošku prehnane a nerealisticky. Ale aj také knihy si človek občas potrebuje prečítať...

Osobne si myslím, že knižka je young adult a tak som trochu (alebo aj viac) mimo cieľovej skupiny. To čiastočne mohlo spôsobiť moju nespokojnosť. Ale obávam sa, že najviac mi, jednoducho, prekážala hlavná hrdinka a jej (povedzme si úprimne) správanie sa a lá štetka. Mrzí ma, že som z nej mala taký dojem ale možno keby jej autorka nedala všetko robiť bez podprsenky v tesných alebo priesvitných tričkách, vyznela by jej povaha trochu inak. Hlavne ma nebavilo, až nudilo, neustále dookola čítať o jej telesných prednostiach 🙅‍♀.

Každopádne, moje hodnotenie je 3 hviezdy z 5. Na knihe som sa aj napriek Esme dokázala zabaviť a čiastočne si ju užiť 😉.

3⭐/5⭐