Nesmrteľní - Chloe Benjamin

11.03.2019
Knižka ma oslovila aj vďaka nádhernému čarovnému obalu.
Knižka ma oslovila aj vďaka nádhernému čarovnému obalu.

Tešila som sa na ňu. Možno až príliš 🤷. Aj preto sa mi toto moje hodnotenie píše veľmi ťažko a kto ju má doma neprečítanú, radšej nech ďalej nečíta 🙈.


Vydavateľstvo: Artforum        Rok vydania: 2018        Väzba: pevná        Počet strán: 360        Žáner: román


Varja, Daniel, Klara a Simon sú súrodenci. Ako deti sa jedného dňa rozhodnú navštíviť povestnú vešticu. Ich cieľ je jasný, chcú vedieť kedy zomrú. Ako dopadnú ich životy po tomto nezabudnuteľnom zážitku z detstva?

Po dlhšom prológu nasleduje popis života každého súrodenca osobitne. Popis je naozaj to správne slovo, lebo taká mi prišla celá kniha - opis života štyroch ľudí - málo dialógov a príbehy, ktoré neohúria. Autorka akoby ani nemala svoj štýl písania a iba prvoplánovo hádzala na papier to, čo jej práve skrslo v hlave. Žiaľ, zrejme nie som cieľová skupina 🙈
Postavy na mňa pôsobili umelo, nepresvedčivo. Nevedela som sa vcítiť do ich situácie, nevedela som ich ani len pochopiť a neustále som nad ich absurdným správaním krútila hlavou.

Myšlienka celej knižky nebola zlá ale autorka jednoducho nevyužila ten potenciál naplno.  Celé sa ma to akosi vôbec nedotklo, ale trpezlivo som čakala na záver, do ktorého som vložila svoju poslednú nádej. Bohužiaľ, ani ten nepriniesol nič nové, ani nič obohacujúce 😞. Verím, že knižka má svojich čitateľov, ale ja medzi nich nepatrím. Preto hodnotím ako hodnotím. Prosím, neukameňujte ma za to 🙏, keďže viem, že má mnoho priaznivcov.

3⭐/5⭐