Naturalista - Andrew Mayne

21.11.2018
"Stane sa lovcom skôr ako korisťou?
"Stane sa lovcom skôr ako korisťou?

Taký "fajnovučký' triler 😊


Vydavateľstvo: Ikar        Rok vydania: 2018        Väzba: pevná        Počet strán: 368        Žáner: triler


Profesor bioinformatiky Theo Cray je podozrivý z vraždy vlastnej študentky. Zrazu sa však ukáže, že študentka zrejme zomrela inak - napadol ju medveď 🐻. Tým sa pre políciu prípad uzatvára ale Theo vidí aj to, čo ostatní nie. Niečo sa mu na smrti študentky nepozdáva. Čo sa jej naozaj stalo?
Kde polícia s vyšetrovaním končí, Theo ešte len začína a postupne odhaľuje brutálne skutočnosti. Nestihne sa s nimi ani poriadne popasovať a už si musí dávať pozor, aby ďalšou obeťou nebol on sám.

"Bojujem, aby som nezamdlel. Kdesi znova praskajú konáriky a čosi sa rúti lesom. Valí sa ku mne. Snažím sa vytiahnuť sprej na medvede, ale moja ruka je prázdna ..."

Dej tohto trileru mi prišiel celkom originálny. Niečo, čo tu ešte nebolo. Pátranie na vlastnú päsť je síce typickým znakom podobných knižiek, dokonca aj bojovanie s políciou, ktorá chce všetko "ututlať" - ale málokedy je hlavným podozrivým práve zviera (úplne doslovne).

Úvod musím označiť za vláčny a plný "odborných" teórií, v ktorých som sa trošku strácala. Aj som pomaličky prestávala veriť, že toto bude napínavé. Potom však nastala zmena.

Zrazu mi pri večernom čítaní naskakovali zimomriavky, zrazu som sa nevedela od knihy odtrhnúť a zrazu som ju aj mala celú dočítanú 🙈. Skrátka mi to nedalo. Zápletka bola naozaj premyslená a miestami som zadržiavala dych. Musím síce uznať, že v knihe bolo zopár vecí pritiahnutých za vlasy (o závarečnej scéne nehovoriac), v konečnom dôsledku sa to však dalo ignorovať a čitateľský zážitok ostal nenarušený.

Atmosféra prírody v Montane vás určite opantá a na nejakú tú dobu stratíte chuť na prechádzky lesom 😂. Knižku teda odporúčam a som zvedavá na ďalšiu časť, ktorá u nás vychádza pod názvom Lupa.

4⭐/5⭐